Srpen na zahradě

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Ať si kdo chce, co chce, říká, v srpnu ještě do rybníka! Toto české pořekadlo je mile tematické, co myslíte? Letní teploty sice stále vládnou plnou silou, koupání a vodní radovánky jsou pořád v plném proudu, ale sem tam už ve vzduchu můžete ucítit nenápadný závan přicházejícího podzimu.

Pro tento konkrétní srpen jsou typické i skutečně nevyzpytatelné vrtochy počasí, kdy tu máme v jednu chvíli vedra, že by jeden padl, a hned zase bouřky a mocné lijáky. Správnou údržbu naší zahrady bychom však neměli podceňovat nikdy, počasí nepočasí.

Víte vůbec, proč se osmému měsíci v roce říká srpen? Nápověda je přímo v samotném názvu. Srp byl a stále i je tradičním nástrojem ke sklizni. V srpnu jsou žně v plném proudu, stejně jako přípravy na nadcházející mrazivé teploty.

V srpnu dozrávají poslední rajčata, a pokud máte na zahradě jabloně, může se stát, že místo trávou se budete prodírat spadlými jablky. Nezapomeňte na jejich sklizeň, ať vám zbytečně nehyzdí zahradu. Navíc jablka jsou velmi zdravá a chutná, takže si z nich připravte třeba štrůdl nebo domácí přesnídávku.

Samozřejmostí je pilné zalévání, když panují sucha. K zalévání doporučujeme použít především kvalitní zahradní hadici. Důležité je také udržovat trávník a pravidelně ho sekat.

Dávejte si také pozor na různé škůdce, kteří se v srpnu vyskytují v hojném počtu. Projděte si pečlivě celou svou zahradu a prohlédněte důkladně všechny záhony a keře. Včasným zásahem můžete zabránit dalšímu jejich výskytu.

Pokud na své zahradě pěstujte angrešty, třešně, rybízy nebo třeba višně, plody byste měli mít již dávno sklizené a nyní nastává čas na prostříhání těchto keřů nebo stromů, aby dřeviny měly dostatek místa na výhonky.

Nezapomínejte, že krásná zahrada je vaší vizitkou a místem pro relaxaci a stejně jako vy, potřebuje dostatek vláhy a slunce.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec