Zapojení závlahy

Jak správně zapojit automatický závlahový systém?

Automatické závlahové systémy jsou moderní pomůckou, kterou ocení každý majitel zahrady. Nejen že šetří váš čas, ale také námahu, která je spojena se zavlažováním rostlin, stromů, skleníku či trávníků. Automatické závlahové systémy si můžete sestavit sami.

Důležité je dbát na to, aby jednotlivé součásti systému byly kvalitní a správně zapojeny. K zapojení se používají rychlospojky, šroubení a hadicové spojky.

Hadicové spojky se vyrábějí v plastovém či v kovovém provedení nebo v kombinaci kov-plast.

Rychlospojky na hadice jsou velmi praktické a užitečné, díky nim snadno připojíte i uvolníte začátek hadice. Pevné ostny, které mají rychlospojky na kovové části, zajišťují pevné spojení.

Šroubení má za úkol připojit hadici pevně a bezpečně ke kohoutku tak, aby spojení bylo vodotěsné.

K závlahovému systému pak můžete připojit libovolné příslušenství, jako jsou rozstřikovače, časovače a další. Veškeré komponenty najdete na jednom místě a za jedno poštovné na našem e-shopu.

U hadic si dávejte pozor, aby byly z odolného  a kvalitního materiálu. Jen tak se nebudou lámat nebo vypadávat v důsledku tlaku vody z rychlospojek.

S troškou šikovnosti není montáž zahradního závlahového systému žádná věda.  Pokud si však přeci jen na montáž svépomocí netroufáte, závlahový systém vám rádi navrhneme na míru a zajistíme odbornou montáž.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec