Zahradní systémy

Zahradní závlahové systémy

V parném létě je třeba zalévat trávník někdy dvakrát i třikrát denně. Také rostliny a dřeviny vyžadují pravidelnou závlahu. Ne každý má ale na tuto péči dostatek času. Naštěstí existují moderní závlahové systémy, které vám ušetří čas. Vyřeší také problémy se zaléváním zahrady a květin, pokud budete zrovna na dovolené nebo mimo domov. Navíc si je můžete sestavit svépomocí jen za cenu materiálu a komponentů!

Závlahový systém na míru bude přesně odpovídat vašim potřebám i nárokům rostlin. Najde uplatnění nejen na zahradách, ale i na balkonech či ve sklenících. Může zkrápět také různá políčka či vinice nebo třeba i městské parky.

Zahradní systémy se sestavují z hadic, rozstřikovačů, ventilů, spojek a časovačů. Doporučujeme vybírat kvalitní materiály, které nepodléhají rychlému opotřebení. S levnými nekvalitními komponenty byste si v konečném důsledku nejen připlatili, ale také přidali práci s jejich výměnou.

Než začnete s nákupem a realizací, nakreslete si plánek zahrady (pozemku) ideálně v měřítku 1:100, kde bude zakreslen zdroj vody (studna, vodovodní řád), místo, kam umístíte hlavní sestavu a jednotlivé rozstřikovače. Promyslete, zda pro vás budou vhodnější rozstřikovače rotační nebo rozprašovací. Platí, že rozstřikovače by na sebe měly dostříknout, aby bylo zavlažování rovnoměrné. Dejte také pozor, aby rozstřikovače nesměřovaly tam, kam nechcete – na omítku domu apod. Dále doporučujeme zjistit průtok vody a tlak v l/min.

S automatickou závlahou si můžete navrhnout také mikro závlahu či kapkovou závlahu pro skalky, květináče, truhlíky a další.

S troškou šikovnosti není montáž zahradního závlahového systému žádná věda.  Pokud si však přeci jen na montáž svépomocí netroufáte, závlahový systém vám rádi navrhneme na míru a zajistíme odbornou montáž.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec