Zahradní rozstřikovače

Zavlažovací zahradní rozstřikovače

Rozstřikovače hrají nezastupitelnou roli ve výbavě moderního zahradníka. Své místo mají nejen na zahradách, ale také v parcích, sklenících, hřištích a záhonech.

Umožňují efektivní závlahu zahrady s vynaložením minimálního úsilí. Rozstřikovač stačí zapíchnout do země, napojit na zahradní hadici, otočit přívodním vodovodním kohoutkem a o zalévání je postaráno. Sestavením rozstřikovačů, hadic, časovačů, spojek a dalších komponentů si můžete vytvořit také automatický závlahový systém.

Na trhu však existuje velký výběr zahradních rozstřikovačů. Jak si vybrat ten správný?

Nejprve je třeba si ujasnit, jaké rostliny chceme zavlažovat a jakou plochu je třeba obhospodařit. Některé rozstřikovače umožňují zalévání jak silnějším proudem vody, tak jemnou mlhou. Jemná mlha je perfektní pro drobné a citlivé rostliny či sazenice, které by silnější proud vody mohl polámat, anebo pro rostliny vyžadující spíše rosení než klasickou závlahu.

Rozstřikovače se vyrábí v provedení s kruhovým nebo čtvercovým obrysem zavlažování. Doporučujeme si před nákupem vytvořit plánek zahrady, kde jednotlivé rozstřikovače a jejich rozmístění zakreslíte. Platí obecné pravidlo, že by na sebe rozstřikovače měly dostříknout, aby byla závlaha rovnoměrná. Dbejte také na to, aby rozstřikovače nesměřovaly na místa, jako je třeba omítka domu, která by mohla voda poškodit či znehodnotit.

Při koupi zahradního rozstřikovače se nenechte zlákat nízkou cenou. Levné kusy tzv. „no name“ výrobců mají ve většině případů pochybnou kvalitu a vydrží sotva jednu sezónu. Totéž platí pro zahradní hadice a další komponenty.

Pokud si nevíte s výběrem vhodných rozstřikovačů pro vaši zahradu rady, kontaktujte nás. Rádi vám poradíme.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec