Sací hadice - doporučení

Doporučení pro sací hadice a další příslušenství k čerpadlům

K dopravě vody pro zavlažování rostlin od čerpadla jsou využívány zahradní hadice. Pro dopravu vody z vodního zdroje (káď, rybník, studna, vrt, potok) k čerpadlu se používají savice. Jeden konec savice je opatřen sacím košem a druhý je připevněn k povrchovému čerpadlu. Nezbytným vybavením jsou také přípojky k sací hadici, které spojují čerpadlo se sací hadicí.

Hadice pro kalová čerpadla

Pro kalová a drenážní čerpadla vybírejte speciální hadice určené pro tyto typy čerpadel.

Jak hadice k čerpadlům vybírat?

Jakmile budete vybírat hadici k čerpací technice, doporučujeme zachovat vnitřní průměr odpovídající výtlaku čerpadla. Maximální pracovní tlak hadice má být v ideálním případě větší než  je maximální tlak čerpadla. Maximální tlak čerpadla se určuje podle maximální dopravní výšky (10 m odpovídá tlaku 1 bar).

Dalším základním kritériem sacích hadic pro čerpadla by měla být kvalita. Hadice by měly být odolné proti mechanickému poškození a proti „zploštění“. Nejkvalitnější jsou hadice se silnou stěnou vyztuženou spirálou z tvrzeného PVC. Jsou tvarově stálé, neuzlují se a nepraskají.

Na našem e-shopu nabízíme širokou škálu sacích hadic průměru 20-152 mm.

K ochraně čerpadla před poškozením a zanesením nečistotami doporučujeme zakoupit také sací filtr. Tyto také  máme v naší nabídce.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec