Péče o zahradní hadice

Pečujte o zahradní hadice, prodloužíte jejich životnost!

Zahradní hadice je velkou pomocí pro nejednoho zahrádkáře. Pokud máte zahradu a potřebujete zalévat záhony, zeleninu, stromy či trávník, s konví byste si již těžko vystačili. Kvalitní zahradní hadice vám ušetří nejen námahu, ale také čas. Při správné péči navíc vydrží sloužit velice dlouho.

JAK TEDY O ZAHRADNÍ HADICE PEČOVAT?

Zimní uskladnění

Zahradní hadice doporučujeme po sezoně uklidit do sklepa, kůlny nebo na jiné místo, kde nebude vystavena mrazu. Mrazem totiž materiál křehne a hadice by se mohla poškodit. Některé typy hadic jsou z velice odolného materiálu, který vzdoruje i mrazům, přesto je i z praktického hlediska vhodnější hadice nenechávat přes zimu venku.

Držáky na hadice

Po práci je vhodné zahradní hadici vždy smotat a uklidit, než na zahradě zakopávat o rozmotanou a zablácenou hadici. Levnější typy hadic navíc nejsou příliš odolné vůči horkým letním teplotám a přímému slunečnímu žáru. Hadici proto smotejte a naviňte na držák na hadice. Vyrábí se v mnoha provedeních, a to jak klasické, přenosné, tak k připevnění na stěnu. Materiál je buďto kovový, nebo plastový. Velice komfortní jsou nástěnné držáky s automatickým navíjením hadice – neušpiníte si ruce a nemusíte se strachovat, že se hadice zauzluje.

Vsaďte na kvalitu

Hadice z kvalitního a odolného materiálu vydrží při správné péči mnoho let. Proto při výběru dejte přednost spíše kvalitě před nízkou cenou. V konečném důsledku se vám větší počáteční investice finančně vyplatí. Jak však kvalitní hadici poznat? Měla by mít silnou stěnu vyztuženou výpletem, který hadici dodá tvarovou stálost. Čím silnější hadice, tím lepší je tlak vody, hadice se neuzluje a nepraská.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec