Hadice od pračky

Kontrolujte hadice od pračky - předejdete jedné z nejčastějších pojistných událostí v domácnosti

Podle statistik až 57 % domácností muselo řešit pojistnou událost v souvislosti se škodou na majetku nebo nemovitosti. Celých 37 % lidí má zkušenost se škodou, jejíž příčinou byla voda. Mezi nejčastější nehody patří vytopení domácnosti v důsledku poškozené hadice od pračky.

Určitě si umíte představit lepší trávení volného času, než řešit vytopení domácnosti, v lepším případě jen té vaší. Proto pravidelně kontrolujte, zda hadice nepraská, neláme se a zda drží v závitu. Kromě pravidelných kontrol věnujte pozornost už samotnému výběru pračkové hadice. Nechtějte za každou cenu ušetřit. U levných hadic „NO NAME“ značek odpovídá nízká cena také nízké kvalitě. Nekvalitní hadice mají sklon k rychlému opotřebení. Materiál praská, láme se a také hrozí riziko vypadnutí ze závitu pod tlakem vody. Ve snaze ušetřit pár desetikorun tak můžete v případě, že nemáte domácnost pojištěnu, zaplatit i několik tisíc za způsobené škody. I v případě, že pojistku máte, budete muset věnovat čas a úsilí vyřešení problému.

Sázkou na jistotu jsou proto hadice z prvotřídních materiálů, které vydrží sloužit dlouhá léta a nehrozí riziko polámání či popraskání. K hadicím vyberte také kvalitní připojovací komponenty – rozdvojky, spojovací šroubení, plastové ohyby a další.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec