V zimě zahrada nespí

V zimě zahrada nespí! O co je nutné pečovat?

Ačkoliv se může zdát, že přes zimu zahrádkáři nemají co na práci, není to tak úplně pravda. Přívaly sněhu znamenají starost o okrasné stromy, stálezelené keře anebo je také ideální čas na sklízení úrody. V dnešním článku se dozvíte podrobnější informace.

Jak pečovat o jehličnany a keře

Sněhová nadílka vypadá krásně, ale pro okrasné stromy nebo keře to může být hotová tragédie. Snadno se jí dá však předejít, pokud na jehličnany nezanevřete a budete se o ně starat i přes zimu.

První opatření, které můžete pro jehličnany udělat je, že je svážete ještě před tím, než začne sněžit. Jakmile to ale nestihnete, nebo jednoduše stromy vázat nechcete, bude nutná vaše pravidelná péče. Co to znamená? Stromy logicky nesnesou váhu sněhu, protože se jim pod tlakem lámou větvičky. Z toho důvodu budete muset sníh vždycky setřást, abyste předešli větším škodám.

Určitě je vám známo, že stálezelené keře potřebují mnoho vody. Využijte proto tedy každé příležitosti, kdy svítí sluníčko a není tak úplně zmrzlá půda a zalévejte. Bez pravidelného přísunu vody by je mráz jinak mohl vysušit.

Nezapomeňte sklízet svoji úrodu

I v zimě je čas na sklízení plodů vaší celoroční práce. Jedná se totiž o období, kdy se daří tzv. mrazuvzdorné zelenině. Patří sem například růžičková kapusta, zimní pór, špenát či zimní salát. Dokonce i ovoce můžete sklízet. Taková mišpule je nejlepší, až když projde prvním mrazem. A samozřejmě nezapomínejte ani na uskladněné ovoce, které se musí pravidelně kontrolovat.

Jak na odklizení sněhu

Přinášíme vám jednu užitečnou radu! Věděli jste, že čerstvý sníh se sklízí nejlépe? Je mnohem lehčí a měkčí než sníh, který už vám na příjezdovce leží již několik dní. Pokud tedy nechcete mít po ránu náročný tělocvik, myslete na tento fakt.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec