Tulipány

Chcete pěstovat tulipány? Na nic nečekejte

Říkáte si, podzim je tady a s ním přichází čas odpočinku od zahradničení. Jenže ne tak úplně. Pokud chcete, aby vaše zahrada na jaře rozkvetla barevnými květy tulipánů, musíte vyhrnout rukávy a pustit se do práce. Možná to zní neuvěřitelně, ale cibuloviny potřebují dostatek času na zakořenění. S ničím proto neotálejte.

Čím začít

Je to velice jednoduché, první krok uděláte nákupem suchých květinových cibulek. Tady však dbejte na dobrý výběr. Zdravá cibulka se pozná podle toho, že je pevná a nemá na sobě jakékoliv známky plísně či jiného poškození. Jestliže by se vám na první pohled nezdály, raději je nekupujte a běžte se po nich poohlédnout do jiného obchodu. Mohlo by se totiž stát, že byste se snažili zbytečně.

Na co si dát pozor

Pro pěstování je důležité chytit ten správný okamžik. Samozřejmě, že můžete sázet i na jaře, ale krásnějších výsledků dosáhnete, pokud se do sázení pustíte hned. Nečekejte až udeří pořádné mrazy. Cibulky musí před zimou pořádně zakořenit, aby přečkaly mínusové teploty a byly připravené na příchod jara.

Sázení je hračka

Cibulky sázejte do hloubky až 12 centimetrů ve vzdálenosti asi 5 centimetrů. Poté jim dopřejte pořádnou zálivku, kterou na jaře dopřejte i rašícím tulipánům.

Nenáročná nádhera

Tulipány rozhodně doporučujeme všem majitelům rodinných domů. Proč? Můžete vybírat z širokého množství druhů, a přitom všechny na jaře prozáří vaši zahradu. Navíc je pořídíte do 15 korun.

Jako správný zahradníček máte určitě radost, že se pro vás na zahradě najde ještě nějaká ta práce. Držíme vám palce, ať se na jaře máte čím kochat. Mějte krásný den, Vaše Valmonky.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec