Rady a tipy pro zavlažování

Rady a tipy pro zavlažování zahrad

Léto vrcholí a naše zahrady dopadají žhavé sluneční paprsky. Stejně jako v horkém počasí zvyšuje člověk svůj denní přísun tekutin, potřebují i rostliny v letním období více vláhy. Ačkoliv někdy bývají letní měsíce bohaté na srážky, zahrada, která má prospívat, být okrasou nebo dávat plody, se bez naší pomoci neobejde.

Doby, kdy jedinou pomocí zahradníka byla konev a džber s vodou jsou dávno ty tam. Moderní důmyslné pomůcky vám péči o zahradu maximálně zpříjemní – ulehčí vaši námahu a ušetří čas.

Pojďme se podívat, jaké zahradní pomůcky a systémy můžete zvolit!

Pomocníci pro ruční zavlažování

Základním vybavením každého zahradníka je zahradní hadice. Pokud se pyšníte rozlehlou zahradou, pořiďte si také pojízdný hadicový vozík, na který hadici namotáte. Nebudete muset hadici vláčet za sebou a neriskujete poničení trávníku či rostlinek.

Doporučujeme zakoupit také rozstřikovací pistoli, kterou nasadíte na konec hadice. Díky ní budete moci zahradu zalévat jak silnějším proudem, tak jemnou mlhou, kterou ocení nejen drobné a citlivé rostliny.

Mobilní rozstřikovače

Pokud máte velkou zahradu, může být klasické ruční zavlažování pomocí hadice náročné. Práci vám ulehčí oblíbené mobilní rozstřikovací zavlažovače. Mobilní rozstřikovač zapíchnete do země a připojíte na něj zahradní hadici. Vláha se tak dostane ke všem rostlinkám v jeho okolí. Velikost prostoru, který obslouží, se odvíjí od typu zavlažovače, který si zvolíte. Hlavní předností mobilních rozstřikovačů je jejich přenosnost.

Závlahové systémy

Pokud si chcete péči o zahradu maximálně usnadnit, sáhněte po moderních automatických závlahových systémech. Oceníte je také v případě, kdy se vydáte na dovolenou. Závlahový systém si můžete vytvořit svépomocí – propojením hadic, rychlospojek, rozdvojek a další techniky. Ideální variantou je systém zabudovaný pod zemí, který nikde nepřekáží a nekazí vzhled zahrady. Systém je třeba napojit na zavlažovací hodiny, které budou řídit závlahu v požadovaném čase. Vy se tak můžete věnovat vaší oblíbené činnosti a zároveň si být jisti, že o zahradu bude dobře postaráno.

Naprostým luxusem jsou pak zavlažovací systémy na míru, které budou přesně odpovídat nárokům rostlin či dřevin na vaší zahradě a vám usnadní práci.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec