Probouzení zahrady

Začněte probouzet svoji zahradu

Jaro za dveřmi? Už je to tak, pomalu ale jistě se nám blíží a jako správní zahrádkáři musíte vědět, co nepodcenit. Už v minulých článcích jsme vám pomalu dávali tipy, do čeho se pustit ještě v zimě. Dneska vám představíme jasné rady, jak začít zahradu pomalu oživovat a připravit ji tak pomalu na jaro. Pojďme tedy na to!

S čím začít

Právě nyní je ideální čas na to, abyste začali s výstavbou skleníků a případně jejich renovací. To samé platí i pro pařeniště, fóliovníky a samozřejmostí jsou i pergoly a krby. Uznejte sami, že na první slunečný a teplý den už chcete být připraveni, abyste si ho na své zahrádce mohli maximálně užít. Určitě nebudete chtít ztrácet čas přípravou. Postarejte se o vše proto raději už nyní.

Tip: Věděli jste, že podle druhu ovoce a zeleniny musíte přizpůsobit tvar i velikost skleníku? Můžete vybírat opravdu z širokého množství tvarů a materiálů. Rozmyslete si proto dopředu, co budete chtít pěstovat.

Dokupte nářadí

Je pro vás zahrada místem pro odpočinek nebo ji využíváte i k pěstování vlastních plodů? Věříme, že na obě otázky jste řekli ano. Nezapomeňte tak ani na potřebné nářadí, abyste udrželi zahradu po všech stránkách v krásném stavu.

Při koupi nářadí vybírejte pečlivě, abyste se další sezónu nemuseli starat znovu o stejný problém. Cena určitě hraje významnou roli při rozhodování, každopádně je nutné myslet i na kvalitu, která může ovlivnit životnost výrobku. Jak z vlastních zkušeností víte, například u hadic Valmon máte jistotu, že vám vydrží na opravdu dlouhou dobu. Každopádně vždy záleží i na vaší údržbě.

To je od nás pár rad do začátku zahrádkářské sezóny. Držíme palce, ať je úspěšná!

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec