Okrasná zahrada

Okrasná zahrada v květnu

Květen je měsícem, kdy kvete skutečně celá zahrada. Zejména ovocné stromy jsou obsypány květy, které pilně opylují pracovité včelky. V tomto měsíci se i rozbíhá péče o venkovní zeleninové záhony a zahradní trávníky. Nejvíce charakteristické pro květen jsou na zahradě květy šeříků, jabloní, tavolníku a azalek. Z trvalek nás svou krásou ohromí orlíčky, hořce, pochybky, ladoňky, konvalinky, sasanky, pryskyřníky a okrasné česneky.

O okrasné rostlinky se musíme i s láskou starat, takové kytičky musíme pravidelně zavlažovat, přihnojovat, okopávat a plít. V květnu se začíná i se sadbou popínavých rostlin, letniček a teplomilných cibulovin. Lekníny a další vodní rostliny, které se nechali přezimovat, přemisťujeme zpátky do jezírka.

Ovocné stromy v průběhu května zaléváme, prokypřujeme, roubujeme a vytrháváme plevel. Například u odkvetlých broskvoní stříháme letorosty, kde necháme pouze 3 pupeny. Poté ještě vylamujeme silné letorosty, které rostou na starých větvích kolem odřezaných míst. Všechny tyto činnosti vedou ke zdravé a krásné zahrádce, kterou se můžete sousedům jen chlubit.

Skutečně důležitá věc, kterou nesmí žádný zahrádkář vynechat, je postřik proti škůdcům a nemocem. Do korun stromů také zavěšujeme lapače škůdců, abychom jich zachytili, co nejvíce a do postřiků přimícháme kapalná hnojiva, abychom podpořili plození ovocných stromů.

Pokud budete o své rostliny dbát, můžete se dočkat krásně rozkvetlých a zdravých květin, keřů a stromů. Každý dům vypadá hned útulněji, když ho obklopuje barevná a udržovaná zahrada.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec