Hadice v zimě

Jak správně uschovat hadice přes zimu?

Každý správný zahrádkář má svoji hadici, kterou téměř denně využívá k zalévání. Přes zimu však zahrada spí a vzniká tak otázka, jak hadici správně uskladnit. Valmonky patří k velmi kvalitním pomocníkům, které umí ušetřit čas a námahu, ale i ony potřebují správnou péči, abyste zbytečně nezkracovali jejich životnost. Jak se tedy o ně přes zimu správně starat?

Kvalitně uschovejte

Nastal konec sezóny a nemůže být nic horšího, než když hadici opomenete na zahradě a necháte ji na pospas mrazu a sněhu. V takovém případě by vás na jaře mohlo čekat nemilé překvapení, které by znamenalo nečekané výdaje. Sice se nejedná o milionové částky, ale proč zbytečně utrácet, když se tomu dá lehce vyvarovat.

Některé hadice jsou sice vybaveny z velice odolného materiálu vhodného i do zimy, ale pokud to není nutné, nedoporučujeme nechávat hadice přes celou zimu venku bez povšimnutí.

Po sezóně uschovejte hadice do sklepa, kůlny nebo na jiné místo, kde nebude vystavěna mrazivému počasí. Mráz totiž nepříznivě ovlivňuje kvalitu materiálu, jehož vlivem křehne a má větší náchylnost k popraskání.

Vyzkoušejte držáky

Jedna věc je zahradní hadici uklidit ze zahrady a druhá, jak ji správně uskladnit. Nesnažte se hadici kvůli nedostatku místa poskládat do co jak nejmenšího klubíčka, přičemž ji například polámete. Doporučujeme vyzkoušet praktické držáky, na které hadici snadno smotáte a můžete ji uskladnit kdekoliv potřebujete. Navíc je skvělým pomocníkem především v létě.

Doufáme, že nyní již se zahradní hadicí naložíte správně a přečkáte zimu s radostí a třeba i se vzpomínkami na slunečné léto plné zahradničení.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec