Živý plot

Živý plot ano, nebo ne?

S teplejšími dny trávíme na zahradě čím dál více času. Není divu, od toho ji přece máme. S tím nám ale na paměti naskakují otázky, jak si ji více zvelebit, co letos pěstovat a určitě vás teď napadlo i spoustu dalších věcí, které si sami pokládáte. Začali jste uvažovat i nad živým plotem? V tom případně jste na správné adrese, neboť dneska vám řekneme, jestli se do živého plotu pustit, nebo raději ne.

Chcete mít soukromí?

Chtěli jste mít s domečkem vlastí pohodu typu: „konečně můžu ven i v pyžamu“? Možná teď vlastní dům sice máte, ale na zahradu vám jde vidět z každé strany a určitě nestojíte o zvědavé pohledy sousedů a kolemjdoucích. Existuje hned několik řešení tohoto problémů. Můžete si postavit zeď, vysoký plot, ale nejvíce vaší zahradě bude slušet živý plot.

Zelený plot je opravdovou okrasou, a navíc vám zajistí soukromý, po kterém jste toužili. Mějte ale na paměti, že zvídavé pohledy jsou možná nepříjemné, ale na druhou stranu mohou být někdy užitečné. Jakto? Určitě nám dáte za pravdu, že sousedka má občas větší přehled o aktivitě na vaší zahradě než vy sami. A tak snadno může rozpoznat zloděje a zavolat policii. Tímto vás ale nechceme od živého plotu vůbec odradit, jen je nutné zvážit všechna pozitiva i negativa.

Kdy živý plot vysadit?

Ideální doba je v říjnu. Pokud však nechcete čekat, dají se samozřejmě zakoupit i předpěstované bloky živých plotů. Ty už stačí pak jen vysadit. Na výběr máte z celé řady druhů, jako je například habr, javor, buk a jiné.

Jaký vybrat?

Vy sami nejlépe víte, kolik času můžete investovat do své zahrady. Některé živé ploty jsou náročnější na údržbu jiné méně. Musíte se rozhodnout tedy podle vašich možností a podle vašeho vkusu. Nejlépe vám poradí v dané prodejně.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec