Krásný trávník

I vy můžete mít krásný trávník! Víme, jak na to!

Máte pocit, že se o svůj trávník staráte na jedničku, ale výsledek není takový, jaký byste očekávali? Poradíme vám, jak dosáhnete co nejlepšího efektu.

Dostatečná závlaha

Trávník potřebuje po celý rok dostatek vláhy. Nejen v parných letních měsících, kdy jej vysušuje horké slunce, ale i v dalších obdobích roku, která jsou chudá na srážky, je třeba trávník zalévat. Pokud nemá vláhu, žloutne a usychá. V létě doporučujeme travnatou plochu zalévat 2x denně. Ideálně ráno a večer. Při vysokých teplotách neuškodí trávník zkrápět i během dne. Nezalévejte však trávník za plného slunce. Rostlinám to nesvědčí, navíc byste takto podpořili rozvoj hub a plísní. Množství závlahy se také vždy odvíjí od srážek, trávník nepřelévejte ani nenechávejte schnout.

Adekvátní výška porostu

Ideální výška trávníku je okolo 3-5 centimetrů. Posekejte jej, když vyroste do dvojnásobné výšky. V letních teplých dnech můžete nechat trávník dorůst i do větší délky. Lépe pak udrží vláhu. V deštivých dnech naopak sekejte častěji. Běžný trávník, který neplní okrasnou funkci, většinou postačí sekat jednou do týdne.

Dostatek živin

Dbejte na kvalitní přihnojování trávníku. První hnojení proveďte na jaře. Ideální je použít hnojiva s dlouhodobým účinkem. Hnojivo trávníku poté stačí dodat až v létě. Velice účinné a prospěšné je mulčování, které váš trávník vyživí přírodní cestou. Funkci pro mulčování mají také některé sekačky - posekanou a rozdrcenou trávu pak jen nechejte volně rozloženou na celé ploše trávníku, čímž získáte přírodní hnojivo.

Péči o krásný trávník vám usnadní kvalitní zahradní technika. Hadice, rozstřikovače a další sortiment najdete na našem e-shopu.

Čtěte také

Neděle Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Leden Únor Březen Duben Květen Červen Červenec Stpen Září Říjen Listopad Prosinec