Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Září na zahradě

Září na zahradě

Dnes začal podzim. S podzimem končí hlavní zahrádkářská sezóna, přesto ještě v září stihnete do zimy zasadit některé plodiny, abyste se ještě letos, anebo na jaře mohli těšit z jejich plodů! Sází se také některé druhy okrasných rostlin. Pojďme se podívat, které to jsou.
Podzimní počasí se podobá jarnímu, takže nabízí obdobné podmínky pro sadbu. 

V září můžete sadit například špenát a už od října můžete očekávat sklizeň. Sázejte jej do hloubky zhruba 3 cm, 15-20 cm od sebe. Do zimy vám stihnou vyrůst také ředkvičky. V prosinci a lednu pak můžete sklízet zimní salát.

Pokud máte rádi bylinky ze zahrádky, nemusíte se jich s příchodem chladných dní vzdát, stačí je přesadit do květináče a přesunout do tepla. Pokud je však chcete přes zimu ponechat na zahradě, přikryjte je vrstvou mulčovací kůry a snižte množství zálivky.

Nyní je správný čas také pro výsadbu okrasných cibulovin. V září se sadí okrasné česneky, sněženky, ladoník, ladonička, křivatek, lilie, modřence, snědek, tulipány a puškinie. Cibulku vložte do země dostatečně hluboko. Nad špičkou cibulky by měla být zemina dvakrát vyšší než je samotná cibulka.

Září je měsíc vhodný také pro úpravy a přeměnu zahrady. Co třeba postavit na zahradě skalku? Je mnoho skalniček, které kvetou po celý rok – zmínit můžeme například mydlice skalní, karafiáty či dlužicha.
 
Ani na podzim nezapomínejte na zálivku zahrady. Rostliny potřebují před zimou zavlažovat, protože v zimě zelené části rostlin stále odpařují vodu. Když je zem zamrzlá, rostliny vodu nemohou přijímat. Dodejte jim proto potřebné zásoby vody včas. Se závlahou vám pomohou naše hadice Valmon. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí