Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Zahrada v červenci – čas odpočinku?

Zahrada v červenci – čas odpočinku?

Pokud jste v předchozích měsících nelenili, už na první pohled musí jít znát vaše těžká dřina. Hned začátkem prázdnin je zahrada krásně rozkvetlá a můžete si užívat bohatou úrodu. Co vás tedy všechno v červenci, kromě ochutnávání, čeká?

Zelenina a bylinky

Jarní zelenina vypadá k světu (a k jídlu) a vy se můžete pustit konečně do sklízení. Tím ale vaše práce samozřejmě nekončí. Na řadu přicházejí letní druhy, které vám budou dělat radost zase na konci léta nebo až na podzim.  Co můžete vysít? Na podzimní sklizeň si připravte špenát, letní salát nebo čínské zelí. Hrozí také větší výskyt plísně, a to především u rajčat a okurek. Z toho důvodu je kontrolujte a v případě potřeby otrhejte napadené listy či celé plody.

Z bylinek můžete začít sklízet petržel, celer, majoránku, šalvěj nebo libeček.

Naopak taková cibule a česnek už vláhu nepotřebuje. Jakmile poznáte, že je správný čas je sklidit, na nic nečekejte. Nechte je alespoň týden ležet na záhoně a poté je očistěte a dejte je na minimálně 3 týdny sušit. Následně můžete odstranit natě a využít při vaření.

Ovoce

Teď se připravte, nejdříve vás čeká těžká práce v podobě sklízení a potom sladká odměna uzrálých šťavnatých plodů.  Jahody zbavte šlahounů, skliďte višně, keříky a rybíz s angreštem ošetřete vhodným postřikem. 

Pokud je suché počasí, ovocné stromy potřebují sice méně častou, ale za to velmi vydatnou zálivku. Musí se také okopávat. Jestli si všimnete nahnilého ovoce, určitě by nemělo zůstávat na stromě. Stromy také pravidelně ošetřujte proti škůdcům jako jsou mšice apod.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí