Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Zahrada a její funkce o Vánocích

Zahrada a její funkce o Vánocích

V prosinci už nás práce na zahradě téměř nezaměstnávají, o vše je postaráno a připraveno na zimu. Určitě ale nesmíme zapomenout zahradu ještě jednou zkontrolovat a ujistit se, že je všechno tak, jak má být.

Zamysleme se nad tím, jestli jsme neopoměli některou z podzimních prací. Je podzimní úklid zahrady opravdu hotový? Až si zodpovíte tuto otázku, můžete se pustit do činností, které jsou pro zahradu v prosinci jako dělané.


Co s dřevinami v zimě?

Dřeviny v zimě naši pomoc příliš nepotřebují. Důležité je, abychom jim poskytli ochranu před zvířaty, která by mohla s jejich dobrým stavem pěkně zatočit. Chraňte především jejich kmeny.

Pokud ještě nezačalo mrznout, nezapomínáme ani na zalití neopadavých dřevin. Závlaha jim rozhodně neuškodí.


Přineste si domů vánoční Barborku


Podle tradice bychom se měli 4. prosince vypravit do zahrady a přinést si domů do vázy několik větviček z třešní, jabloní nebo například ze zlatice. Dřív rozkvetlá “Barborka” značila, že se dívka do roka vdá, dnes už jde spíše o hezkou tradici a pěknou vánoční dekoraci.


Zahrada jako bohatá zásobárna pro vánoční ozdoby


Keříky a stromky, o které jsme se přes rok na zahradě poctivě starali, nám v prosinci můžou posloužit jako zásobárna pro materiál k výzdobě před Vánocemi. Větvičky túje můžeme využít pro výrobu adventního věnce nebo vánoční ikebany. Stejně tak šišky, žaludy a oříšky mohou být hezkými komponenty pro netradiční výzdobu.

Zdobí-li vaše stromy jmelí, není to pro ně sice dobrá zpráva, ale na druhou stranu vám tento cizopasník může posloužit jako tradiční vánoční dekorace.

Pokud jste si koupili stromek v květináči, který chcete před jeho vysazením použít jako vánoční, je nutné ho na přechod do tepla postupně zvykat. Rychlý přechod by mu rozhodně neudělal dobře. Nejprve ho přesuneme do místnosti, ve které je nižší teplota - ideální je sklep nebo chodba. Necháme ho tam několik dní a poté přemístíme do bytu. Stromeček to s námi určitou dobu v teple vydrží, ale po Vánocích bychom ho měli opět co nejdříve zase postupně přemisťovat ven. Jestliže půda venku není zamrzlá, můžeme stromek po Vánocích vysadit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí