Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Začněte probouzet svoji zahradu

Začněte probouzet svoji zahradu

Jaro za dveřmi? Už je to tak, pomalu ale jistě se nám blíží a jako správní zahrádkáři musíte vědět, co nepodcenit. Už v minulých článcích jsme vám pomalu dávali tipy, do čeho se pustit ještě v zimě. Dneska vám představíme jasné rady, jak začít zahradu pomalu oživovat a připravit ji tak pomalu na jaro. Pojďme tedy na to!

S čím začít

Právě nyní je ideální čas na to, abyste začali s výstavbou skleníků a případně jejich renovací. To samé platí i pro pařeniště, fóliovníky a samozřejmostí jsou i pergoly a krby. Uznejte sami, že na první slunečný a teplý den už chcete být připraveni, abyste si ho na své zahrádce mohli maximálně užít. Určitě nebudete chtít ztrácet čas přípravou. Postarejte se o vše proto raději už nyní.

Tip: Věděli jste, že podle druhu ovoce a zeleniny musíte přizpůsobit tvar i velikost skleníku? Můžete vybírat opravdu z širokého množství tvarů a materiálů. Rozmyslete si proto dopředu, co budete chtít pěstovat.

Dokupte nářadí

Je pro vás zahrada místem pro odpočinek nebo ji využíváte i k pěstování vlastních plodů? Věříme, že na obě otázky jste řekli ano. Nezapomeňte tak ani na potřebné nářadí, abyste udrželi zahradu po všech stránkách v krásném stavu.

Při koupi nářadí vybírejte pečlivě, abyste se další sezónu nemuseli starat znovu o stejný problém. Cena určitě hraje významnou roli při rozhodování, každopádně je nutné myslet i na kvalitu, která může ovlivnit životnost výrobku. Jak z vlastních zkušeností víte, například u hadic Valmon máte jistotu, že vám vydrží na opravdu dlouhou dobu. Každopádně vždy záleží i na vaší údržbě.

To je od nás pár rad do začátku zahrádkářské sezóny. Držíme palce, ať je úspěšná!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí