Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Vypěstujte si vlastní vánoční stromeček

Vypěstujte si vlastní vánoční stromeček

Letos, a pravděpodobně ani na příští Vánoce, to sice už nestihnete, ale přichází ideální čas se alespoň zamyslet nad tím, jestli by nebylo od věci se v letech nadcházejících pokusit vypěstovat vlastní vánoční stromeček. Stromeček je bytostným symbolem Vánoc. Vůně jehličí provoní celý domov a vytvoří tak nezaměnitelnou atmosféru, která tolik přispívá k celkové magické náladě těchto svátků. A co může být krásnějšího, než rodinná pohoda, spousta dobrého jídla a pití, a dárečky, které pod stromečkem

Počínaje koncem listopadu a po téměř celý prosinec se stálezelené jehličnany prodávají ve velkém. Bohužel mnoho z nich se i ve velkém vyhodí a život stromu tak přijde v podstatě vniveč. Pokud chcete rozumný kompromis mezi tím, že netoužíte podporovat vánoční stromečkový velkobusiness, ale stále chcete, aby vám obývací pokoj zdobil skutečný smrk, jedle či borovice, možností je vypěstovat si vánoční stromeček sami. 

Pravda, jehličnan nevyroste za noc, takže pokud chcete vánoční stromeček z vlastní zahrady, musíte si pár let počkat. Výhodou je i to, že za pár let nebudou jehličnany zdobit pouze váš obývák o vánočním čase, ale porostou vám i na zahradě. Jak už bylo napsáno, jehličnany si drží svou sytě zelenou barvu celoročně, čímž tvoří příjemný kontrast se sněhobílou, a každou zahradu do nezanedbatelné míry zútulní.

Další výhodou je i to, že pěstování jehličnanů není nikterak náročné, jelikož se nejedná o choulostivé dřeviny. Žádná přehnaná péče není tudíž potřeba.

U nás v Česku je nejčastějším typem vánočních jehličnanů smrk ztepilý, jedle kavkazská nebo borovice černá. Před tím, než se však pustíte do výsadby a samotného pěstování toho či onoho druhu jehličnanu, zjistěte si, zda vámi zvolený typ potřebuje sluneční paprsky a svit, nebo naopak prostředí, které bude spíš vlhčí. Zásadní je také to, aby byly stromečky vysazeny v prostředí, které bude co nejvíce podobné jejich přirozeným podmínkám. Vaše zahrada by tedy měla disponovat dostatečnou hloubkou země. 

V teplých obdobích jara a léta je také důležité jehličnanům poskytnou důkladnou výživu v podobě zálivky. Jako podpůrný produkt k výživě můžete využít také hnojiva.

A co vy? Už na zahradě některé jehličnany máte? Nebo se je chystáte pěstovat?


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí