Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Víme, jak zatočit s nepříjemným hmyzem

Víme, jak zatočit s nepříjemným hmyzem

Taky vám vadí neustále bzučení u ucha a poštípané tělo? Člověk si chce užít pořádný relax na své zahradě, ale hmyz vám nedá pokoj. Chemické repelenty vám nemusí vonět a kolikrát snad ani nefungují. My vám v dnešním článku prozradíme, jak se jich zbavit pomocí přírodních metod. Máme vyzkoušeno, že skvěle fungují, proto směle do čtení.

V čem spočívá kouzlo

Určitě už jste někdy slyšeli o esenciálních olejích, které můžete znát i jako rostlinné silice. Najdeme je v rostlinách. Mají intenzivní vůni, díky které dokážou odpuzovat hmyz. A to znamená jediné, člověk se jimi taky může chránit. A o které že rostliny to vlastně jde? Jedná se o levanduli nebo strom známý jako tea tree. Zkuste si jejich esence natřít a věřte, že budete mít od otravného hmyzu klid.

Ale to není vše

V boji proti komárům skvěle funguje také silice skořicová. Komáři se jí vyhýbají jako čert kříži, a dokonce umí zahubit i jejich larvy. Tady však buďte opatrní. Jedná se o silnou esenci, proto ji nejdříve nařeďte v rostlinném oleji a vyzkoušejte na malém nenápadném místě na těle. Pokud vám „lektvar“ kůži nijak nepodráždí, můžete klidně používat jako přírodní repelent.

Nechcete-li si mazat tělo olejem, máme řešení i pro vás. Silici nalejte do aromalampy a máte jistotu, že je odeženete z obýváku nebo z terasy. Skvělé na tom je, že nebudete dýchat žádnou chemii, neboť vše je na přírodní bázi.

Jde to i bez silice

Pokud zrovna nemáte po ruce žádné vonné silice, můžete najít pomoc ve své bylinkové zahrádce. Rozmarýn, bazalka, oregano, šalvěj nebo tymián nasekejte a vylouhujte v oleji lisovaném za studena. Pak můžete opět nanášet přímo na kůži.

Přejeme, ať konec léta zakončíte bez otravného hmyzu, Vaše Valmonky.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí