Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

V lednu plánujeme jarní výsadbu

V lednu plánujeme jarní výsadbu

Ačkoli by se mohlo zdát, že leden je pro práci na zahradě naprosto nevhodný, je jedna velice důležitá činnost, kterou není vhodné vynechat a podcenit – máme na mysli plánování jarní výsadby. V teple domova máte konečně dost času na to, abyste si všechno řádně promysleli a připravili si plán, který vám na jaře usnadní práci. S příchodem jara se pak nebudete muset zdržovat s promýšlením a zajišťováním všeho potřebného, ale rovnou se pustíte do práce.

Chcete změnu nebo budete pokračovat ve stejném konceptu?

Jestliže jste se rozhodli nepokračovat dále ve stejném zaběhnutém způsobu vysévání, je teď pravý čas vymyslet něco nového. Rozvržení a zakreslení vám pomůže si nový koncept lépe představit a zjistit, jestli jste na něco nezapomněli nebo nepodcenili. Komplexní plán vám může usnadnit spoustu práce. Dříve než se do toho ale pustíte, zkuste si v knihách o zahradě nebo v tematických článcích na internetu vyhledat tipy a inspirace, které vám pomohou.

Rozmyslete si, co vysít nebo vysadit

Než se definitivně rozhodnete pro rostlinky, které na jaře vysejete a vysadíte, zamyslete se na chvíli nad tím, jestli o nich máte dostatek informací a jestli víte, jak o ně správně pečovat. Některé rostliny mohou být až příliš choulostivé. Nejsme-li zkušení zahradníci, můžeme s nimi mít ještě hodně starostí, a nakonec být zklamaní z jejich úhynu. Zjistěte si proto co možná nejvíce informací o péči, kterou rostlinky vyžadují.

Můžete začít objednávat semena a cibulky

Jestliže jste již pevně rozhodnuti pro rostliny, které budou vaši zahradu zkrášlovat, můžete začít s objednávkou semen a cibulek. Předejdete tak shonu na poslední chvíli a vyhnete se tomu, že už vaše vysněná rostlina nemusí být k dostání. Spousta zahradních e-shopu v tuto dobu navíc nabízí slevy za včasnou objednávku, proto se vám tento krok může vyplatit i finančně. Jakmile máte objednáno, můžete se už začít těšit na blížící se sezónu, na kterou jste skvěle připraveni.   

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí