Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Únor: zahrádkářům začíná sezóna

Únor: zahrádkářům začíná sezóna

Venku to tak možná zatím nevypadá, ale pomalu nám začíná nová sezóna. A tu přece nemůžeme zaspat. Nezáleží, jestli je vaše zahrada čistě okrasná, nebo na ni pěstujete ovoce a zeleninu. Jednoduše nastal čas, kdy můžete spoustu věci vylepšit či právě naopak pokazit. Pojďte se společně s námi podívat, na co přesně se zaměřit.

Máte zahradu jen pro okrasu?

Na okrasné zahradě si určitě dáváte pořádně záležet na vašem trávníku. Každý by chtěl mít krásný americký trávník jako z filmu. Ale nic není jen tak, skrývá se za tím spousty práce. A právě teď v zimě už můžete začít s péčí. Jestli, že je tráva ještě zamrzlá, tak jak už jsme psali v jiných článcích, určitě na ni nevstupujte. Tím, že je promočená je velmi křehká a obyčejná šlápota by šla znát. Pakliže je váš trávník již rozmrzlý je ideální čas na přihnojení kompostem.

Myslete taky na vaše uskladněné cibuloviny a brambory, které musí mít dostatek vlhkosti. Zahnilé vyhoďte a opatřete jim vhodné podmínky.

Teď je také ideální čas na předpěstování letniček, které zasadíte do truhlíku. Určitě stojí za to pěstovat, protože dají nádherně vyniknout vaší zahradě. Nejlepšími druhy pro pěstování jsou ty, které mají delší dobu vývoje. Patří tam například lobelky nebo hledíky.

Nezapomeňte ani na pitný režim vašich rostlinek!

Pěstujete ovoce a zeleninu?

Ovocným stromůmopláchněte kmeny a větvě správným zimním postřikem. Důležité však je, abyste pro postřik nevybrali mrazivé počasí. Pokud na stromě najdete nějaké praskliny, určitě je zatřete štěpařským voskem a ty menší latexovou barvou.

Nyní také našel ten správný čas pro sklizeň zimní cibule, špenátu, růžičkové kapusty a kadeřávku. Tak na ně nezapomeňte.

Zároveň můžete začít sázet i ředkvičky a na konci února můžete naklíčit brambory.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí