Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Ať si kdo chce, co chce, říká, v srpnu ještě do rybníka! Toto české pořekadlo je mile tematické, co myslíte? Letní teploty sice stále vládnou plnou silou, koupání a vodní radovánky jsou pořád v plném proudu, ale sem tam už ve vzduchu můžete ucítit nenápadný závan přicházejícího podzimu.

Pro tento konkrétní srpen jsou typické i skutečně nevyzpytatelné vrtochy počasí, kdy tu máme v jednu chvíli vedra, že by jeden padl, a hned zase bouřky a mocné lijáky. Správnou údržbu naší zahrady bychom však neměli podceňovat nikdy, počasí nepočasí. 


Víte vůbec, proč se osmému měsíci v roce říká srpen? Nápověda je přímo v samotném názvu. Srp byl a stále i je tradičním nástrojem ke sklizni. V srpnu jsou žně v plném proudu, stejně jako přípravy na nadcházející mrazivé teploty.


V srpnu dozrávají poslední rajčata, a pokud máte na zahradě jabloně, může se stát, že místo trávou se budete prodírat spadlými jablky. Nezapomeňte na jejich sklizeň, ať vám zbytečně nehyzdí zahradu. Navíc jablka jsou velmi zdravá a chutná, takže si z nich připravte 

třeba štrůdl nebo domácí přesnídávku.


Samozřejmostí je pilné zalévání, když panují sucha. K zalévání doporučujeme použít především kvalitní zahradní hadici. Důležité je také udržovat trávník a pravidelně ho sekat.


Dávejte si také pozor na různé škůdce, kteří se v srpnu vyskytují v hojném počtu. Projděte si pečlivě celou svou zahradu a prohlédněte důkladně všechny záhony a keře. Včasným zásahem můžete zabránit dalšímu jejich výskytu.


Pokud na své zahradě pěstujte angrešty, třešně, rybízy nebo třeba višně, plody byste měli mít již dávno sklizené a nyní nastává čas na prostříhání těchto keřů nebo stromů, aby dřeviny měly dostatek místa na výhonky.


Nezapomínejte, že krásná zahrada je vaší vizitkou a místem pro relaxaci a stejně jako vy, potřebuje dostatek vláhy a slunce.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí