Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Ať si kdo chce, co chce, říká, v srpnu ještě do rybníka! Toto české pořekadlo je mile tematické, co myslíte? Letní teploty sice stále vládnou plnou silou, koupání a vodní radovánky jsou pořád v plném proudu, ale sem tam už ve vzduchu můžete ucítit nenápadný závan přicházejícího podzimu.

Pro tento konkrétní srpen jsou typické i skutečně nevyzpytatelné vrtochy počasí, kdy tu máme v jednu chvíli vedra, že by jeden padl, a hned zase bouřky a mocné lijáky. Správnou údržbu naší zahrady bychom však neměli podceňovat nikdy, počasí nepočasí. 


Víte vůbec, proč se osmému měsíci v roce říká srpen? Nápověda je přímo v samotném názvu. Srp byl a stále i je tradičním nástrojem ke sklizni. V srpnu jsou žně v plném proudu, stejně jako přípravy na nadcházející mrazivé teploty.


V srpnu dozrávají poslední rajčata, a pokud máte na zahradě jabloně, může se stát, že místo trávou se budete prodírat spadlými jablky. Nezapomeňte na jejich sklizeň, ať vám zbytečně nehyzdí zahradu. Navíc jablka jsou velmi zdravá a chutná, takže si z nich připravte 

třeba štrůdl nebo domácí přesnídávku.


Samozřejmostí je pilné zalévání, když panují sucha. K zalévání doporučujeme použít především kvalitní zahradní hadici. Důležité je také udržovat trávník a pravidelně ho sekat.


Dávejte si také pozor na různé škůdce, kteří se v srpnu vyskytují v hojném počtu. Projděte si pečlivě celou svou zahradu a prohlédněte důkladně všechny záhony a keře. Včasným zásahem můžete zabránit dalšímu jejich výskytu.


Pokud na své zahradě pěstujte angrešty, třešně, rybízy nebo třeba višně, plody byste měli mít již dávno sklizené a nyní nastává čas na prostříhání těchto keřů nebo stromů, aby dřeviny měly dostatek místa na výhonky.


Nezapomínejte, že krásná zahrada je vaší vizitkou a místem pro relaxaci a stejně jako vy, potřebuje dostatek vláhy a slunce.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Vypěstujte si vlastní vánoční stromeček

Vypěstujte si vlastní vánoční stromeček

Letos, a pravděpodobně ani na příští Vánoce, to sice už nestihnete, ale přichází ideální čas se alespoň zamyslet nad tím, jestli by nebylo od věci se v letech nadcházejících pokusit vypěstovat vlastní vánoční stromeček. Stromeček je bytostným symbolem Vánoc. Vůně jehličí provoní celý domov a vytvoří tak nezaměnitelnou atmosféru, která tolik přispívá k celkové magické náladě těchto svátků. A co může být krásnějšího, než rodinná pohoda, spousta dobrého jídla a pití, a dárečky, které pod stromečkem
Vypěstujte si vlastní vánoční stromeček
Je-li na Martina mlha, přijde mírná zima!

Je-li na Martina mlha, přijde mírná zima!

Opravdový konec zahrádkářské sezóny přichází s listopadem. Přicházející zimu můžeme cítit všude, v půdě, vzduchu i v celkové ospalosti všech živých tvorů. Pár maličkostí a drobností ale musíme na zahradě provést i v jedenáctém měsíci roku. Pak už vás ale skutečně čeká tolik zasloužený odpočinek. Konečně můžete užívat tepla domova i dobrého jídla a pomalu se těšit na Vánoce, které pro mnohé děti i dospělé značí ten nejkrásnější svátek v roce.
Je-li na Martina mlha, přijde mírná zima!
Přípravy na zimu a zahrada v říjnu

Přípravy na zimu a zahrada v říjnu

Říjen - to znamená pravý, nefalšovaný podzim! Někdo ho miluje, další zase smutní po právě uplynulém létu a příznivých teplotách. Babí léto je nenávratně pryč, stromy hrají všemi barvami a země je zasypána spadlým listím. Ať už podzim rádi máte nebo nemáte, nemůžete mu upřít určité melancholické kouzlo.
Přípravy na zimu a zahrada v říjnu