Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Srpen na zahradě

Srpen na zahradě

Prázdniny se nám pomalu chýlí ke konci, ale pro zahradu se nic nemění. Pokud jste dělali vše správně, můžete se radovat. Čeká nás totiž další fáze sklizně. Jenže kromě příjemných věcí, nás nemine samozřejmě i nějaká práce.

Ovocná zahrada

Srpen je známý bohatou úrodou, a proto je nutné myslet na stromy, které mají těžké plody. Větve podepřete, aby se vám nelámaly. Ale opatrně, ať nepoškodíte kůru.

Do konce měsíce můžete chránit citlivé druhy jabloní doporučenými postřiky. A pokud není dostatek přírodní zálivky, určitě nezapomeňte pravidelně zalévat.

Jabloně jsou často napadány obalečem jablečným, který má za následek červivá jablka. Doporučujeme proto dělat veškerá opatření, abyste z úrody mohli mít radost.

Jestli máte na zahradě angrešt nebo rybíz, po sklizni je prořezejte, aby se připravili zase na další sezónu.

Zeleninová zahrada

V tomto měsíci byste měli dát větší dohled na rajčata, papriky a okurky. Opatrujte je před napadením plísní, které v tomto období mají pré.

Další jsou na řadě cibule a česnek, které můžete hned z kraje srpna sklízet. Ale jak už jsme psali v jednom z našich předešlých článků, nejsou hned připravené ke konzumaci. Nejprve je musíte nechat odležet na záhoně, až poté je můžete očistit a následně dát na usušení.

Pokud si potrpíte i na vlastní ředkvičky, kedlubny nebo saláty, dokonce i v srpnu je můžete vysít. Jakmile tak uděláte, můžete se před zimou radovat z další úrody.

Co se týká bylinek, zde není skoro žádná práce. Stačí seříznout natě, aby znovu vyrostly.

Snad i tento článek vám pomohl s prací na zahradě a budeme se na vás těšit zase příště. Vaše Valmonky.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí