Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Říjnová zahrada ve znamení hnojení a zazimování!

Říjnová zahrada ve znamení hnojení a zazimování!

Babí léto už dávno skončilo, příroda se zahalila do pestrobarevného kabátku z listí a pro nás nastal čas postarat se o zahrádku, aby byla připravena na zimu a v příští sezoně se mohla odvděčit za péči bohatou úrodou. Jaké jsou hlavní úkoly, které stojí na konci října před každým majitelem zahrádky nebo políčka? Zazimování a hnojení!

Jak hnojit před tím, než se zahrada připraví k zimnímu spánku?

Hnojení na podzim je důležitý úkol, který se nesmí zanedbat. Musíme ale vědět, jak na to, abychom přílišnou snahou zahradě neuškodili. Základem úspěchu je správně zvolené hnojivo. Podzimní hnojivo musí mít vyšší obsah draslíku a naopak méně dusíku. Takové hnojivo pomáhá rostlinným pletivům bránit se proti mrazu a chrání je před houbovými chorobami.


Je načase začít se zazimování zahrady!

Určitě nezapomeňte před zimou naposledy posekat trávník. Než se do toho ale pustíte, uvolněte sekačce přístup k trávníku a shrabejte veškeré spadané listí. V listopadu určitě ještě další přibude, ale je potřeba se ho zbavovat postupně.


Před příchodem zimy vaši péči vyžadují i některé trvalky. Ty odolné můžete nechat tak, jak jsou, ale o ty choulostivější se budete muset postarat a zakrýt je, aby přes zimu nezahynuly.


Nezapomeňte ani na zazimování závlahového systému

Dříve, než se ozve zima, je nutné myslet také na závlahový systém. Pokud byste se o něj před zimou nepostarali, mohlo by dojít k jeho poškození nebo dokonce k jeho likvidaci.

Jestliže vlastníte automatickou závlahu, začněte tím, že vypnete zdroj vody. Dále je nutné, abyste odstranili vodu ze všech částí systému. Odinstalujte veškeré hadice a postřikovače a schovejte je na suché místo, na kterém budou moci bez úhony přečkat zimu.


Jakmile jste se vším hotovi, nezapomeňte na úklid zahradní techniky, kterou nebudete přes zimu potřebovat. Dobře se o ni postarejte a důkladně ji uschovejte, abyste ji po zimě našli opět v dobrém stavu a mohli ji využít k další práci na zahradě. :-)

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Péče o promáčený trávník

Péče o promáčený trávník

Májový deštík nás v tomto roce nezklamal a ukázal se v plné parádě. Květen nám propršel téměř celý a slunečné dny bychom napočítali na prstech. Meteorologové pro další období předpovídají spíše velká sucha, vypadá to, že za tento propršený měsíc můžeme být rádi. Některým z vás teď ale možná dům obklopuje promáčený trávník. Víte si s ním rady? Co dělat, aby se nezničli a byl zase krásný?
Péče o promáčený trávník
Budeme v televizi

Budeme v televizi

1.6.2019 se na nás můžete těšit v pořadu Rady ptáka Loskutáka.
Budeme v televizi