Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

První jarní práce na záhoncích

První jarní práce na záhoncích

Je tady březen, a to znamená, že nám začínají jarní práce na zahrádce. Po dlouhé zimě je toho hodně, co je třeba udělat, a co si bude vyžadovat naši pozornost. Komu už delší dobu chyběl přímý kontakt s půdou, může se pustit do práce na záhoncích. Záhonky však nesmí být pokryty sněhem a venku nesmí mrznout, to by naše práce byla zbytečná.

Vysazujeme zeleninu a trvalky

Jestliže jsme nezaváhali a zaseli si v únoru semínka, ze kterých nám vyrostly sazeničky jarní zeleniny a trvalek, můžeme se v tuto chvíli pustit do jejich přesazování do záhonku. Je ale třeba dbát na to, abychom se do takových prací pouštěli v době, kdy jsou teploty venku příznivé. Pro ochranu mladých zasazených rostlinek použijeme netkanou textilii. Textilií záhon pečlivě zakryjeme a nemusíme se obávat klesajících teplot.
Můžeme se také pustit do vysévání některých plodin přímo do fóliovníků a pařeništ. V březnu je vhodné vysévat semínka bazalky, mrkve, petržele, špenátu, hrachu, kopru nebo ředkviček.
Není-li půda zmrzlá, můžeme se také věnovat výsadbě okrasných sazeniček. Nesmíme však  zapomenout záhony s trvalkami důkladně prokypřit. Ideální je pokrýt zem na závěr mulčem. Díky tomu zamezíme růstu plevele a zbytečným ztrátám vody.Čeká nás probouzení jahodníků
Ve chvíli, kdy ustoupí mrazy a roztaje všechen sníh, je vhodné začít s péčí o jahodníky. Nejprve musíme odstranit špatné listy. Otrháme ty, které jsou seschlé a poškozené. Dáváme při tom pozor, abychom nepoškodili samotnou rostlinku.
V dalším kroku je nutné prokypřit a přihnojit půdu. Takto připravené jahodníky budou schopny v pravou chvíli sílit a plodit.Nezapomeňme na to, že všechny přípravné práce, kterým se věnujeme ještě před vyvrcholením zahrádkářské sezóny, mají velký vliv na to, jak bohatou úrodu budeme mít. Proto dělejme všechny práce poctivě, zahrada se nám za to později sama odmění.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí