Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Proč je ten správný čas na sazení česneku?

Proč je ten správný čas na sazení česneku?

První mrazíky udeřily, a to je ten správný čas na zasazení česneku. Nečekejte až na jaro, ať máte příští rok úrodu dříve. Pojďte se s námi ponořit do světa zahrádkářů, ať se můžete rovnou pustit do práce.

Kdy sadit?

Musíte to stihnout dříve, než přijdou pořádné mrazy.  Půda by měla mít teplotu pod 9 °C, protože nízké teploty chrání česnek před chorobami, které by vám mohly zničit veškerou úrodu.

DOPORUČENÍ: na stejný záhon sázejte až po 4 letech. Kromě toho nezapomeňte česnek také namořit, abyste předešli háďátku a vlnovníkovi, kteří poškodí vaši úrodu.

Jaký česnek?

U nás je velmi oblíbený česnek paličák. Možná jste to ani nevěděli, ale je to prý taková tradice, kterou udržujeme jako jediní v Evropě. Má však jednu nevýhody a to, že shromažďuje více ostrosti v květenství než v cibulce. Na druhou stranu na něm oceníte větší stroužky, které vám přijdou vhod zejména při vařeni.  Oproti tomu nepaličáky mají jistější úrodu, snadněji se adaptují na prostředí a jsou skladnější.

Který druh zvolíte necháme ale spíše na vašich zkušenostech.

Jak zasadit?

Důležité je zvolit správnou hloubku a dálku mezi jednotlivými stroužky. Doporučené rozestupy na sázení jsou podle odrůdy. Hloubka je daná alespoň na 6 cm. Jakmile budete mít zasazeno přelijte půdu vodou, aby byla dostatečně vlhká a nezapomeňte ani na hnojivo.

S příchodem jara přidejte hnojivo na cibule a česnek s přídavkem minerálních látek, aby česnek byl dostatečně aromatický a měl výraznou chuť.

Teď už víte, jak na to, tak hurá do toho. :)


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí