Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Přípravy na zimu a zahrada v říjnu

Přípravy na zimu a zahrada v říjnu

Říjen - to znamená pravý, nefalšovaný podzim! Někdo ho miluje, další zase smutní po právě uplynulém létu a příznivých teplotách. Babí léto je nenávratně pryč, stromy hrají všemi barvami a země je zasypána spadlým listím. Ať už podzim rádi máte nebo nemáte, nemůžete mu upřít určité melancholické kouzlo.

Příroda se připravuje na zimu a stejné přípravy by neměly minout ani vás a vaši zahradu.

Jak už bylo napsáno, říjen a podzimní období se celkově nese ve znamení příprav na nastávající zimní teploty a nastávající příští sezónu.


Znamená to, že sklidit se musí všechno, co jste zatím ještě sklidit nestačili - jablka, hrušky, vlašské ořechy nebo rajčata, okurky a lilky.

Naopak zase nemusíte spěchat se sklizní čínského a pekingského zelí. Jedná se o zeleninu s tuhým kořínkem a trocha zimy jí neuškodí. Stejně tak nepospíchejte se sklizní kadeřávku, kterému mrazík dokonce svědčí.


Říjen je také ideálním obdobím k tomu zasít kořenovou zeleninu, mrkev především, mráz jí nevadí a na jaře potom zcela jistě vyraší. Vysadit můžete tulipány, modřence, hyacinty, kosatce i česnek a cibuli, a to nejlépe ještě předtím než přijdou opravdu velké mrazy. Pokud v ovzduší stále ještě cítíte poslední záchvěvy babího léta, vysaďte i narcisy.


Pokud vaši zahradu zdobí ovocné nebo okrasné dřeviny, v říjnu určitě nezapomeňte na jejich výsadbu a správnou zálivku. A na to přece máte hadice od nás.


Je potřeba také zrýt všechny záhony, které budete osévat zase až příští rok. Doporučujeme pohnojit bramborové záhony.


Trávník zhruba v polovině měsíce posečte pro tento rok naposledy. Než nastane skutečná zima, je třeba, aby ještě trochu poporostl.

S říjnem nadchází konečně trocha toho zaslouženého odpočinku a hlavně potěšení z toho, co se vám v předchozích měsících urodilo. A my vám přejeme, abyste si užili jen co největší domácí pohodu a aby vás mráz moc nekousal.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí