Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Připravte zahradu pomalu na zimu

Připravte zahradu pomalu na zimu

Říjen se nádherně vydařil a všichni jsme si plnými doušky mohli užívat příjemné babí léto a houbaření. Pomalu už je ale čas připravovat se na první mrazíky, které nás co nevidět potrápí. Pojďte se společně s námi podívat na to, co před příchodem zimy na zahradu musíme ještě udělat.

Zazimujte nářadí

Jakožto výrobci hadic apelujeme na správné zazimování venkovního nářadí a samozřejmě i hadic. Určitě nechcete na začátku další sezóny zjistit, že vám všechno zrezavělo a musíte kupovat nové náčiní. Věnujte raději nějaký čas na údržbu, později to určitě oceníte.

Na hadice můžete vyzkoušet praktické držáky, na které je namotáte a pak stačí uskladnit na suchém místě. Nářadí jen očistěte, vydezinfikujte a také uskladněte v prostoru, kde nemáte vlhko.

Opadané listí

Barevný podzim za sebou zanechává opadané listí, se kterým si však nemusíte dělat starosti. Listy skvěle chrání kořeny před předčasným a hlubokým promrznutím, a navíc omezují odpařování vody. Kromě toho se v průběhu zimy rozloží, a tak budete mít zajištěný přísun humusu v půdě.

Poslední sekání trávy

Před zimou ještě naposledy posekejte trávu, ať předejdete plísni sněžné. U trávníků bohužel neplatí, že jakékoliv listí můžete ponechat napospas rozkladu. Tady si budete muset dát tu práci s úklidem, ať se na jaře můžete zase radovat z krásně zeleného trávníku.

Co dělat s trvalkami

Pěstujete na zahradě trvalky? Jejich záhon pořádně vyčistěte a odstřihněte odkvetlá květenství a suché výhony. Na začátku nové sezóny vás bude čekat zase další práce.

Podzim je letos opravdu vydařený a doufáme, že zima bude stát také za to. Zahrádkáře teď čeká chvilka odpočinku, při které mohou sbírat energii zase na novou sezónu. Přejeme vám hodně štěstí, Vaše Valmonky.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí