Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Podzimní přípravy na zimu

Podzimní přípravy na zimu

Jak na zimu na Vaší zahradě? Přečtěte si o tom náš článek.

Odplevelení

Zelenina už je sklizená, nastal tedy čas vytrhat veškerý plevel, aby se ve skleníku přes zimu nemnožili škůdci nebo choroby. Proto je důležité zbavit se všech organických materiálů. Po odplevelení půdu zryjte. Záhony není třeba uhrabávat, nechte je nahrubo, zemina tak nepromrzne a zlepší se její struktura.

Podzimní úklid a opravy

Před zimou je dobré skleník také poklidit, na jaře budete mít dost jiné práce. Umyjte všechna zákoutí a vnitřní rámy vodou s přídavkem hypermanganu (na jeden litr vody stačí jen několik zrníček). Tímto se zbavíte také škůdců, kteří by mohli přezimovat ve škvírách skleníku. Pokud je třeba provést drobné opravy, jako je výměna prasklého skla či jiné, proveďte je právě teď.

Dezinfekce půdy

Vydezinfikovat je třeba také zeminu. Poprašte půdu dusíkatým vápnem, zapravte jej do půdy a prolijte vodou. Takto připravenou půdu přikryjte fólií, aby se dezinfekce neuvolňovala do vzduchu.

Hnojení

Půdu je nyní také potřeba zásobit živinami. Pohnojte zeminu hnojivy, chlévskou mrvou nebo kompostem. Dobré je zapravit do půdy drobně posečenou trávu s listím, která půdě dodá postupně dusíkaté sloučeniny. Z komerčních hnojiv doporučujeme granulovaná hnojiva, například Cererit.

Zimní přípravy

Už v prosinci můžete začít s pěstováním rostlin. V prosinci je již čas zasadit semena pelargonií, v polovině ledna zasejte papriky a na konci ledna celer. V únoru se začíná s pěstováním rajčat, ředkviček, brokolice, lilku, cibule, petržele a okrasných rostlin.

Vytápěný skleník

Pokud máte skleník vytápěný alespoň na 12 °C, můžete jej využít pro přezimování cizokrajných rostlin, jako jsou oleandry, bramboříky, azalky, primule, citrusy, kaktusy, hortenzie a další. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí