Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Poslední práce na okrasné zahradě před příchodem zimy

Poslední práce na okrasné zahradě před příchodem zimy

Jak se v prosinci starat o zeleninovou zahradu, to jsme si už popsali v minulém článku. Co ale dělat s okrasnou zahradou před tím, než bude celá zakryta sněhovou peřinou? Především musíme myslet na její zajištění před sněhem a mrazem. Důležité je také dodání živin před příchodem náročného období – zimy.

Co dělat se dřevinami, než je zasype sníh?

Především u okrasných dřevin musíme myslet na to, abychom je zajistili proti rozlámání sněhem.  Některé dřeviny by větší nános sněhu, a tedy větší tíhu, nemusely ustát, proto je dobré kolem stromků a keřů vytvořit oporu z kůlů, ke kterým dřeviny vyvážeme pomocí provázků.

Opadané listí shrabujeme, ale rozhodně nepálíme. Pro opadané listí existuje skvělé využití buď v podobě zakompostování, nebo v podobně ochranné vrstvy vřesů, choulostivých trvalek a čerstvě zasazených cibulovin.

Péče o okrasné rostliny v prosinci nekončí

Všechny živé organismy musí mít určité podmínky pro to, aby mohly dále přežívat a sílit. S okrasnými rostlinami to v prosinci není jinak. Právě toto je totiž období, kdy se o ně musíme postarat a zajistit jim takové podmínky, aby byly schopné přežít zimu. V prosinci proto dvouletky i trvalky stále zavlažujeme a chráníme je proti chladu, nejlépe nám k tomu poslouží netkaná textilie.

Prosinec je také vhodným měsícem pro vysévání těch trvalek, u kterých je potřebné, aby přes zimu přemrzly. Nezapomínejme ale ani na uskladněné hlízy a cibule, které občas kontrolujeme, jestli jsou v pořádku a vydrží nám do jara, kdy je budeme chtít opět vysadit.

A když už sníh napadne?

Jestliže se v prosinci dostanou teploty pod nulu a napadne sníh, můžeme ho na zahradě vhodně využít. Poslouží nám jako ochranná vrstva, kterou nahrneme na záhony. Dokud sníh neroztaje, bude sloužit jako ochrana před mrazem a současně zavlaží rostliny. Nebojme se využívat všech zdrojů, které máme kolem sebe, zahrada nám za to na jaře poděkuje, když se začne probouzet.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí