Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Platí zimní spánek i pro cibuloviny?

Platí zimní spánek i pro cibuloviny?

Myslíte, že zahrada v zimě spí? Nejste od pravdy úplně daleko, ale je třeba mít na paměti, že to neplatí úplně pro všechny rostliny. Například takové cibuloviny nezahálí a pilně se připravují na počátek nového růstového období. Pojďte se s námi o nich dozvědět něco více.

Co se děje podzemí

Ačkoliv se může zdát, že cibuloviny jsou aktivní až na jaře, kdy vyraší první lístky, je tomu právě naopak. Nejsou jako většina trvalek a mění se nejdříve v podzemí.

Jak se o ně starat

Cibuloviny sázejte do hloubky, jako požadují jednotlivé druhy. Nezapomeňte pořádně prokypřit půdu, a především nepřihnojujte umělými hnojivy! Pokud tak uděláte, spálíte kořeny rostliny, které jsou pro její růst důležité.

Zalévejte, ale s mírou

Aby cibule dostatečně zakořenila, je potřeba aby během tohoto období měla uspokojující množství vody. Neřekneme vám přesně jak moc zalévat, záleží totiž hlavně na vaší půdě. Ale pozor, příliš mokré a těžké půdy jsou pro cibule větší riziko, než kdyby byly bez vody.

Největší nároky mají při tvorbě nadzemních částí těla rostlin a těsně před rašením. O dostatečnou závlahu se nám však v tomto období stará zima a posléze jarní mnohdy vydatné deště. Je nutné si to ale dobře ohlídat. 

Pozor na škůdce

Protože toho na zahradě přes zimu moc neroste, jsou právě cibuloviny jediným chutným pokrmem pro různé hlodavce. Na ty je třeba dát dobrý pozor, aby vám nezkazili úrodu. Můžete se před nimi bránit klasickou návnadou, případně si koupit kočku. 

Pokud pěstujete na zahradě cibuli, tak na ni nezapomeňte. Držíme vám palce na pořádnou úrodu, vaše Valmonky.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí