Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Péče o zahradu v létě nekončí, ba právě naopak

Péče o zahradu v létě nekončí, ba právě naopak

V červenci je na zahradě spousta práce. Veškerá péče, kterou jsme zahrádce v předchozích měsících věnovali, teď nese své ovoce. A to doslova. Ovocná zahrada plodí o sto šest, zeleninová taktéž a okrasná nám dělá radost svými květy a rozrostlou zelení. Jste na sbírání plodů své práce připraveni?

Sklizeň ovocné zahrady

V červenci na ovocné zahradě nastávají hotové žně. Mnohé plody dozrávají a je čas na jejich sklizeň. Obvykle se v červenci ocitáme v záplavě třešní, višní a bobulovin. S letošním brzkým příchodem léta ale došlo k tomu, že mnohé ovoce dozrálo už v červnu. V mnohých oblastech se z plodů jahod, třešní, višní, borůvek, malin, rybízu a angreštu těšíme i v červenci. Jakmile plody sklidíme, je načase se o tyto rostliny postarat.


Jahodníky zbavte zakořeněných odnoží, které rostlinu vyčerpávají. Šlahouny můžete rovnou přesadit a jahodníky tak obnovit. Tento proces by se měl provádět co tři roky. Rostliny nesmíme zapomenout důkladně zalévat a přihnojovat.


Starost o zeleninové zahony pokračuje

Mnohou zeleninu už jsme začali od června sklízet, některá ale ještě uzraje a jinou je teprve nutné zasít. Jaké plodiny sklízíme v červenci? Mrkev, petržel, celer, hlávkový a kadeřavý salát nebo také okurky nakládačky. Blíží se sklizeň rajčat, proto pečlivě sledujte, jestli jejich listy nenapadla plíseň. Tyčková rajčata je nezbytné vyvázat a pravidelně zavlažovat.


K setí je v tomto měsíci připravena další várka ředkviček, letní salát, špenát, čínské zelí. Zasetou zeleninu nezanedbáváme a důkladně ji zaléváme, pomůžeme jí tak v růstu a přiblížíme se době její sklizně.


I okrasná zahrada si žádá naši péči

Pro okrasné rostliny je červenec obdobím největšího rozmachu. Letničky a trvalky svými květy zaplaví celé okolí. Za to si ale zaslouží naši péči. Nesmíme opomíjet pravidelné zavlažování a hnojení.

Pokojové a balkonové rostliny začínáme řízkovat. Dvouletky přepichujeme. Můžeme se postarat o nový sestřih jehličnatým a stálezelným plotům.

Myslíme také na to, jak bude naše zahrada vypadat na podzim. Teď je totiž nejvhodnější doba pro vysévání některých dvouletek, macešek, primulek a sedmikrásek.


A jak se v létě o svou zahradu staráte vy?

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí