Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Péče o promáčený trávník

Péče o promáčený trávník

Májový deštík nás v tomto roce nezklamal a ukázal se v plné parádě. Květen nám propršel téměř celý a slunečné dny bychom napočítali na prstech. Meteorologové pro další období předpovídají spíše velká sucha, vypadá to, že za tento propršený měsíc můžeme být rádi. Některým z vás teď ale možná dům obklopuje promáčený trávník. Víte si s ním rady? Co dělat, aby se nezničli a byl zase krásný?

Co s trávníkem, který čvachtá pod nohami?

Po intenzivních deštích často řešíme problém toho, že napršelo více vody, než půda dokázala vsáknout, a tak se vytváří drobná “jezírka”, do kterých není radno šlápnout s otevřenou botou. Co tedy dělat? Vodou zatížený trávník v prvé řadě dále nerozrušujte a chovejte se k němu šetrně. Zbytečně se k němu nepřibližujte se sekačkou - došlo by k dalšímu narušení půdy. V případě, že se ale sekání trávy vyhnout nemůžete, zvolte lehčí stroje a dejte pozor, abyste nepoškozovaly drny.


Nezapomeňte trávníku dodat potřebné živiny

Vlivem intenzivních dešťů dochází k vyplavování živin z trávníku. Nižší obsah živin poznáte tak, že trávník začne světlat. V takovém případě bude potřeba dodat živiny uměle. Jestliže jste trávník nehnojili již delší dobu, můžete zvolit běžně doporučovanou dávku. Máte-li však trávník hnojený teprve nedávno, dávku snižte, měla by stačit třetina obvyklého množství.


Prevence pro příště

Pro prevenci není nikdy pozdě. Až dojde k dalším lijákům, budete rádi, že jste se dopředu připravili. Důležité je udělat vše pro to, aby příště dešťová voda vsákla do trávníku zcela. Čím je půda udusanější, tím hůře zvláde vodu absorbovat. Proto je dobré čas od času provádět vertikutaci (prořezávání). Tím trávník krásně provzdušníte a zregenerujete.


Touto úpravou předejdete mnohým problémům. Prořezáním vrchní vrstvy a očištění trávníku od plsti pomáhá zajistit lepší cirkulaci vzduchu, voda a světlo mají k půdě lepší přístup a omezí se výskyt mechu. Teď už nic nebrání tomu, aby byl trávník zase krásný.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí