Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Oživte svou zahradu i v zimě

Oživte svou zahradu i v zimě

Zima až praští, a především na horách dokážou pořádné mrazíky vykouzlit hotové zázraky. Na své zahrádce si ale možná představujete barevnější kombinace než jen bílou. Dneska vám poradíme, že i v zimě můžete mít pestrou zahrádku, stačí zvolit jen vhodné dekorace.

Jaké jsou možnost?

Dnešní doba je typická téměř nekonečnými možnostmi. Vybírat můžete z celé řady dekorací. Vždy záleží hlavně na vašem vkusu a také financích, které chcete investovat pro příjemnou atmosféru na zahrádce. Ani vaše kreativita vás nemusí brzdit, je jen nutné zvolit vhodné materiály, které vydrží i silné mrazy. 

Vybírat můžete například mezi dřevem, keramikou, betonem a umělým pískovcem.

Jaký zvolit materiál?

Nejlepší je samozřejmě mrazuvzdorná dekorace, které nevadí zima. Zde však na povrch vyplývá otázka, zda jste ochotni se o své vystavené kousky starat. Nebojte, není to nic časově náročného nebo složitého, ale je třeba na to myslet. Kupříkladu dřevěné dekorace se musí pravidelně natírat, aby si dřevina zachovala svoji krásu. To samé i kovové materiály.

Na co si dát pozor?

Možná tušíte, že se jedná o kombinaci vlhka a mrazu, které nesou za následky mnoho zničených ozdob. Vlhkost se umí skvěle postarat o plísně u dekorací ze slámy, sušených květin nebo snadno tvoří nepěkné koroze na železe. Nejhorší je, pokud se v zimě přes den oteplí, sníh taje a v noci se teploty ocitnou zase pod nulou. Mráz způsobí praskliny na nádobách a těžko je budete dávat do původního stavu.

Pokud tedy chcete, aby vaše výzdoba nebyla okrasou jen pár dní, kupujte si takové kousky, které nesou označení mrazuvzdornosti.

Už máte jasnou představu, co si v obchodě koupíte? Doufáme, že jsme vám ukázali příjemnou cestu, jak si oživit šedivou zahrádku.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí