Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.

Jahody

Jahodníkům bychom měli věnovat svou pozornost i péči. Podestelte je slámou a pravidelně hnojte. Nezapomeňte je také přikrýt netkanou textilií, která je ochrání před přízemními mrazíky. V deštivých dnech jahodníkům navíc hrozí plísně. Ošetřete je proto protiplísňovým postřikem. Pak už se můžete těšit na sladkou úrodu.

Ovocné stromy

I přes to, že stromy kvetou, můžete všechny peckoviny upravovat pomocí správného řezu. Jakmile začnou odkvétat, nezapomeňte je přihnojit a v teplém počasí také dostatečně zalévat. Ovocné keře zalévejte vždy u kmene, abyste z květů nesmyli pyl. Rostliny by jinak méně plodily. 

Vinná réva

V květnu můžete ještě stále sadit vinnou révu. Vysadit ji můžete například k plotu, ke stěně nebo třeba na pergolu. Po výsadbě půdu dobře prokypřete, což rostlinám pomůže udržovat vláhu v kořenech. Révu nezapomeňte dostatečně zalévat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Dotace

Dotace

Projekt snížení energetické náročnosti objektů firmy VALMON, spol. s.r.o.
Dotace
Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí