Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Okrasná zahrada v květnu

Okrasná zahrada v květnu

Květen je měsícem, kdy kvete skutečně celá zahrada. Zejména ovocné stromy jsou obsypány květy, které pilně opylují pracovité včelky. V tomto měsíci se i rozbíhá péče o venkovní zeleninové záhony a zahradní trávníky. Nejvíce charakteristické pro květen jsou na zahradě květy šeříků, jabloní, tavolníku a azalek. Z trvalek nás svou krásou ohromí orlíčky, hořce, pochybky, ladoňky, konvalinky, sasanky, pryskyřníky a okrasné česneky.

O okrasné rostlinky se musíme i s láskou starat, takové kytičky musíme pravidelně zavlažovat, přihnojovat, okopávat a plít. V květnu se začíná i se sadbou popínavých rostlin, letniček a teplomilných cibulovin. Lekníny a další vodní rostliny, které se nechali přezimovat, přemisťujeme zpátky do jezírka. 

Ovocné stromy v průběhu května zaléváme, prokypřujeme, roubujeme a vytrháváme plevel. Například u odkvetlých broskvoní stříháme letorosty, kde necháme pouze 3 pupeny. Poté ještě vylamujeme silné letorosty, které rostou na starých větvích kolem odřezaných míst. Všechny tyto činnosti vedou ke zdravé a krásné zahrádce, kterou se můžete sousedům jen chlubit. 

Skutečně důležitá věc, kterou nesmí žádný zahrádkář vynechat, je postřik proti škůdcům a nemocem. Do korun stromů také zavěšujeme lapače škůdců, abychom jich zachytili, co nejvíce a do postřiků přimícháme kapalná hnojiva, abychom podpořili plození ovocných stromů.

Pokud budete o své rostliny dbát, můžete se dočkat krásně rozkvetlých a zdravých květin, keřů a stromů. Každý dům vypadá hned útulněji, když ho obklopuje barevná a udržovaná zahrada.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí