Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Můžete legálně usmrtit krtka na vlastní zahradě?

Můžete legálně usmrtit krtka na vlastní zahradě?

Jako malí jste krtečka milovali, ale teď v dospělosti byste se jich nejraději navždycky zbavili? Roztomilí jsou sice stejně, ale za to se umí na zahradě pěkně vyřádit a každého tím pořádně rozčarovat. Možná máte různé nápady, jak krtka odstranit, ale pozor, z vlastní zahrady jej můžete akorát vyhnat. Poradíme vám, jak na to.

Co jste možná nevěděli.

Krtek je savec a týká se ho proto také zákon na ochranu zvířat proti týrání. Co to znamená? Rozhodnete-li se krtka usmrtit, hrozí vám pokuta od veterinární správy v maximální výši 50 tisíc korun. Proto vám radíme, abyste byli na pozoru. Aby usmrcení krtka bylo považováno za legální, musel by jej ze světa sprovodit veterinář pomocí smrtící injekce.

Jak se krtka zbavit?

Jedinou možností, která vám tedy zbývá, je krtka vyhnat. Jak na to? Mnoha lidem se osvědčily nejrůznější „smrdlavky“, jejichž pach není pro krtky zrovna příjemný a raději prchá ze zahrady pryč.

Jiným zahrádkářům se zase osvědčily plašiče, které zarazíte do země. Vydávají zvuk nebo vibrace a tím krtky odpuzují. Přístroje fungují na baterky nebo solární energii, ale údajně funguje i obyčejná kovová tyčka, do které občas bouchnete. Je dokonce lepší i v tom, že nefunguje v pravidelných intervalech a krtek si na zvuky, nebo vibrace nezvykne.

Je dobré se krtka zbavovat?

Pokud zvažujete, zda krtka trpět, nebo s ním neustále bojovat, musíme vám připomenout i jeho pozitiva. Nezapomeňte, že kypří a provzdušňuje půdu, a navíc se jako hmyzožravec živí škůdci, které škodí vašim rostlinám.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí