Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Lednová zahrada

Lednová zahrada

Mohlo by se zdát, že se zahrada na dobu zimních měsíců kompletně uložila ke spánku, ale není to tak úplně pravda. V každém období se nějaká ta prospěšná práce na zahrádce najde, v zimě jí ale může být méně. Neměli bychom však zapomínat na některé důležité věci, které je třeba v lednu zařídit.

Zahrada jako útočiště pro ptáčky


I kdyby se zahrada celá schovala do sněhových závějí, vždycky na ni zavítá někdo, kdo bude hledat její útočiště a něco k snědku. Nezapomínejme na ptáčky zpěváčky, kteří budou za to, že jim dáme něco na přilepšenou, určitě vděční. Připravit zastřešené krmítko není vůbec nic složitého, kreativitě se meze nekladou a pokud si nevíte rady, můžete najít spoustu krásných budek ve specializovaných prodejnách. Získáte tak ozdobu, která na zahradě udělá opravdovou parádu. Nezapomeňte ale, že krmítko není jenom na okrasu, lůj a zrní pro ptáčky by v něm určitě neměli chybět.


Lednové práce na zahradě


Naším hlavním lednovým úkolem na zahradě je kontrolovat, jestli je všechno tak, jak má být. Kontrolujeme, jestli zvěř neokusuje kmeny stromků a případné škody pak ošetřujeme. Ideální je k tomu štěpařský vosk. Odstraňujeme polámané větve nebo zbytky plodů, které na větvích z podzimu zůstaly.


Stav zahradního nářadí


Na co bychom rozhodně zapomenout neměli, to je zahradní nářadí. V zimě, když na zahrádce není tolik práce, je čas si ho pořádně prohlédnout, opravit nebo před začátkem sezóny pořídit nové. U zahradnických nůžek, rýčů, motyk a podobně se rozhodně vyplatí čepele nabrousit. Usnadní vám to na jaře vaši práci.


A co ještě?


A co dělat ve zbývajícím volném čase? Plánovat a těšit se na novou sezónu. Určitě si každý rok říkáte, co byste mohli na své zahrádce udělat jinak. Teď je prostor na to, abyste si to důkladně naplánovali a až přijde jaro, tak můžete svůj plán zrealizovat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí