Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Je únor ten správný čas pro ředkvičky a salát?

Je únor ten správný čas pro ředkvičky a salát?

Říká se „březen – za kamna vlezem“, ale úrodu z vlastní zahrádky si můžete klidně vychutnávat i v tomto měsíci. Pokud si myslíte, že je ještě brzo vysít ředkvičky nebo salát ve vašem skleníku, tak se pletete. Je to právě naopak a my víme, jak na to.

Kdo by si už v březnu nechtěl dát svůj vlastnoručně vypěstovaný křupavý salát nebo ředkvičky. Protože ruku na srdce, z obchodu to přece není ono a domácí je jednoznačně nejlepší. 

Jak na ředkvičky

Právě v únoru je ideální čas na rané odrůdy ředkviček. Můžete je vysít buď do skleníku anebo hnojem či kompostem vyhřívaného pařeniště. Nemusíte se bát ani mrazu, pokud o ně budete správně pečovat. Stačí když je před zimou ochráníte dostatečnou vrstvou netkané bílé textilie, případně bublinkovou fólií, která se postará o přikrytí pařeniště.  Samozřejmě musíte myslet i na pravidelný příjem vody, aby ředkvičky dostaly správnou chuť.

TIP! Semínka ředkviček sázejte alespoň 1 cm hluboko a nejméně 3 cm od sebe.

Jak na salát

Nejvhodnější odrůdy salátu pro zasetí již v únoru jsou takové, které jsou určené k řezu listů či rané hlávkové saláty. U těchto typů se můžete v březnu těšit na příjemnou úrodu mladých lístků.

TIP! Semínka salátu stačí přitlačit k substrátu. Hlavně je nesmíte nechat zaschnout a jestliže máte husté výsevy, určitě je protrhněte. Dále udržujte čistá skla skleníku, neboť salát potřebuje dostatek světla, aby v něm nedošlo k hromadění dusičnanů.

Určitě pokud najdete chvíli, pusťte se do toho, ať v půlce března můžete vychutnávat svoji zeleninu. 


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí