Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Je-li na Martina mlha, přijde mírná zima!

Je-li na Martina mlha, přijde mírná zima!

Opravdový konec zahrádkářské sezóny přichází s listopadem. Přicházející zimu můžeme cítit všude, v půdě, vzduchu i v celkové ospalosti všech živých tvorů. Pár maličkostí a drobností ale musíme na zahradě provést i v jedenáctém měsíci roku. Pak už vás ale skutečně čeká tolik zasloužený odpočinek. Konečně můžete užívat tepla domova i dobrého jídla a pomalu se těšit na Vánoce, které pro mnohé děti i dospělé značí ten nejkrásnější svátek v roce.

V listopadu vaše zahrada stále hraje všemi barvami, barevná paleta popadaného listí je krásná na pohled, ale čas od času je rozumné jeho množství zredukovat a listí pořádně shrabat.

Listopad se také nese ve znamení celkového úklidu toho, co přes zimu již nebude potřeba, a sklizni všeho ještě doposud nesklizeného. Ze stromů i ze země posbírejte všechny ovocné plody, ať nedojde k šíření nežádoucích chorob. 

Z hadic a všech ostatních zavlažovacích systémů se musí vypustit voda a než opět přijdou na scénu příští jaro, je nutné je uložit na bezpečné místo.

Prázdné by měly být i všechny sudy a barely na vodu. Nechat je zamrznout opravdu nedoporučujeme.


Vyhraďte si odpoledne nebo třeba i dvě na důkladné očištění a v případě potřeby i opravení veškerého vašeho zahradního nářadí i techniky. Uvidíte, že se vám takovéto preventivní ošetření příští sezónu vyplatí.


Než půda nadobro zamrzne, vysaďte poslední stromky, keře a další dřeviny. 

Pokud jste tak neučinili již v říjnu, na začátku měsíce je stále ještě vhodná doba k vysazení jarního zelí, česneku nebo zimní cibulky. 


Nezapomeňte se postarat také o živý plot a zastřihněte jej.

Všechny listnaté, jehličnaté stromy, stromky i keře, které na zahradě máte, ještě naposledy opravdu důkladně zalejte. Co k takovému úkonu použít určitě víte. Zahradní hadice Valmon vás nikdy nezklamou.


Úplně poslední dokvétající květiny a plody jsou například chryzantémy, listopadky, hvězdnice nebo kadeřávek. Všechny ostatní rostliny však před mrazem musíte pořádně ochránit. Především ty citlivější je třeba zakrýt listím nebo kompostem a pevně zafixovat, aby je vítr nerozfoukal.

A teď už konečně k tomu netrpělivě očekávanému odpočinku. Přejeme vám úspěšný listopad, prosinec plný lenošení a hlavně mírnou zimu!

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí