Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jaké bylinky byste měli pěstovat na své zahradě?

Jaké bylinky byste měli pěstovat na své zahradě?

Mít své vlastní bylinky vždy při ruce, to je sen snad každé poctivé kuchařky. Nejenže se jedná o voňavou dekoraci, ale skvěle ji využijete v kuchyni nebo při léčbě různých neduhů. Pojďte se s námi společně podívat, které bylinky byste na své zahrádce určitě měli pěstovat.

Majoránka

Věděli jste, že majoránka se v minulosti používala k odstranění pachů v kabelkách nebo jako leštěnka na nábytek? Možná i dnes takto majoránku někdo ještě využívá. Každopádně se s ní spíše setkáváme běžně v kuchyni při vaření.

Jedná se o teplomilnou rostlinu, která potřebuje sluníčko. Můžete ji sklízet několikrát do roka a kromě kuchyně pomáhá také při nachlazení, bolestech hlavy anebo se dokonce přidává do koupele na zmírnění revmatických potížích.

Meduňka

Bylinka, kterou můžete na svých zahrádkách pěstovat jako trvalku, protože je mrazuvzdorná. Má typickou citronově medovou chuť, a proto ji často můžeme vidět v různých nápojích. Pomáhá na nespavost, bušení srdce, podporuje trávení a má účinky i na migrény. Čerstvé lístky dokonce zmírňují příznaky způsobené štípnutím hmyzem.

Bazalka

Další teplomilná bylina, která si v poslední době získává velkou oblibu i u nás. Využití pro ni najdete hlavně v kuchyní a jako léčivka umí uklidnit ledviny nebo působí proti zácpě.

Petrželka

Petržel je v našich podmínkách dvouletka. Můžete ji pěstovat jako bylinku pro využití v kuchyni, ale umí zmírnit i urologické potíže a prospívá i ledvinám. Je ideální také pro pěstování v truhlíku.

Pažitka

Čerstvý chleba, máslo a pažitka? Skvělá zdravá svačinka. Navíc je pažitka mrazuvzdorná, což znamená, že se řadí mezi trvalky. Mimochodem, pažitka je také skvělá jako dekorace. 

Sepsali jsme vám ty nejzákladnější bylinky, které byste na své zahrádce určitě neměli opomenout. Samozřejmě existuje i celá řada dalších bylinek jako je šalvěj, kopr nebo pelyněk. Začněte už pomalu přemýšlet, co v novém roce vypěstujete. Na Silvestra si dejte klidně předsevzetí.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí