Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jaká práce nás čeká v květnu na zahradě?

Jaká práce nás čeká v květnu na zahradě?

V květnu se s pracemi na zahradě roztrhnul pytel. Vše začíná kvést a mnohé rostlinky si vyžadují naši pozornost. Je těžké se rozhodnout, do čeho se pustit dříve. Začíná nám pravidelná starost o trávník a ještě k tomu je nejvyšší čas vysadit letničky a dvouletky a některé druhy ovoce a zeleniny. Jak se v tom neztratit, vše si zorganizovat a zvládnout? Rozvrhněte si úkoly dopředu a určete si priority.

Práce na ovocné zahradě

Ovocná zahrada je v tomto měsíci v jednom květu. Nesmíme proto zapomínat zalévat kvetoucí ovocné stromy, keře i jahodníky, abychom jim dodali potřebnou vláhu a pomohli s dalším růstem.

Půdu kolem stromů a keřů prokypřujeme a odstraňujeme z ní plevel. Větší péči rovněž věnujeme jahodníkům, které okopáváme, zbavujeme plevele a přihnojujeme. Proti případným mrazíkům je v noci ochraňujeme netkanou textilií.


Staráme se o zeleninovou zahradu

Co se týče zeleninové zahrady, staráme se v květnu především o mladé rostlinky rajčat ve skleníku. Zasevání zeleniny na pole si necháme až na druhou polovinu měsíce, abychom se vyhnuli zmrznutí rostlinek. V druhé části květena tedy sejeme okurky, fazole, tykve, cukety, kukuřici, patisony, ředkvičky, hrách, červenou řepu a květák.

Sazeničky zeleniny, kterou jsme si doma předpěstovali, můžeme začít přemisťovat na záhony. Sázíme květáky, kedlubny, kapustu, salátové okurky, hlávkové zelí nebo rajčata.


Nesmíme zapomenout na okrasnou zahradu

V květnu je vhodná doba na sázení letničky a dvouletek. Staráme se také o trávník. Pravidelně ho sekáme, vytrháváme plevel a v ideálním případě ho ještě před deštěm hnojíme. Nesmíme zapomínat na živé ploty, které zastřihujeme, tím je zahušťujeme a tvarujeme podle svých představ.

V případě potřeby zaléváme okrasné rostliny na zahradě, okopáváme je a vytrháváme z jejich okolí plevel.


Práce na zahradě je v květnu opravdu požehnaně. Rostlinky na nás do dalšího měsíce nepočkají, proto hurá na to. :-)

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí