Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jak vyhnat klíšťata ze zahrady

Jak vyhnat klíšťata ze zahrady

Klíšťata trápí snad každého z nás. V lese s nimi musí počítat každý, ale na vlastní zahradě chcete mít od těchto parazitů pokoj. Přinášejí nám nepříjemné choroby a doslova nám pijí krev. Pojďte se jich společně s námi zbavit a užívejte si léto plnými doušky a bez obav.

Pomůže chemie?

Částečně ano, ale z dlouhodobého hlediska bohužel ne. Klíšťata jsou totiž cestovatelé a využívají všechny možné „dopravní prostředky“. Na vaši zahradu se tak dostanou pomocí drobných hlodavců nebo na přepravu využijí vaše domácí mazlíčky. Jak tedy jejich výskyt minimalizovat?

Kde se vyskytují

Někteří se bojí, že na ně klíšťata skočí ze stromu. Ale tak to není, vyskytují se ve vysoké trávě a na větvích keřů, kde čekají na svého hostitele. Proto pravidelně sekejte trávu na nejkratší výšku a ostříhávejte větve u keříků.

Tito parazité milují vlhko, a proto je najdete například u kompostu. Z toho důvodu si jej vytvořte dál od míst, kde se často pohybujete. 

Jak se dále bránit

Klíšťatům musíte, co jak nejvíce zamezit přístup na vaši zahradu. Tady je několik rad:

Stříhejte trávu u okrajů chodníků.

Zbavte se všech přízemních rostlin, které k vám přerůstají od sousedů.

Místo pro děti a zahradní posezení umístěte dále od plotů, keřů a ptačích budek.

Přístupové cesty vysypte kamínky nebo dřevěnou štěpkou.

A co říct závěrem? Nezapomínejte taky na repelent, který s sebou určitě noste, pokud půjdete do přírody. Věříme, že letos na klíšťata vyzrajete a budete mít klidné léto. Vaše Valmonky.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí