Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jak správně zapojit automatický závlahový systém?

Jak správně zapojit automatický závlahový systém?

Automatické závlahové systémy jsou moderní pomůckou, kterou ocení každý majitel zahrady. Nejen že šetří váš čas, ale také námahu, která je spojena se zavlažováním rostlin, stromů, skleníku či trávníků. Automatické závlahové systémy si můžete sestavit sami.

Důležité je dbát na to, aby jednotlivé součásti systému byly kvalitní a správně zapojeny. K zapojení se používají rychlospojky, šroubení a hadicové spojky.

Hadicové spojky se vyrábějí v plastovém či v kovovém provedení nebo v kombinaci kov-plast.

Rychlospojky na hadice jsou velmi praktické a užitečné, díky nim snadno připojíte i uvolníte začátek hadice. Pevné ostny, které mají rychlospojky na kovové části, zajišťují pevné spojení.

Šroubení má za úkol připojit hadici pevně a bezpečně ke kohoutku tak, aby spojení bylo vodotěsné.

K závlahovému systému pak můžete připojit libovolné příslušenství, jako jsou rozstřikovače, časovače a další. Veškeré komponenty najdete na jednom místě a za jedno poštovné na našem e-shopu.

U hadic si dávejte pozor, aby byly z odolného  a kvalitního materiálu. Jen tak se nebudou lámat nebo vypadávat v důsledku tlaku vody z rychlospojek.

S troškou šikovnosti není montáž zahradního závlahového systému žádná věda.  Pokud si však přeci jen na montáž svépomocí netroufáte, závlahový systém vám rádi navrhneme na míru a zajistíme odbornou montáž. 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí