Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jak správně uschovat hadice přes zimu?

Jak správně uschovat hadice přes zimu?

Každý správný zahrádkář má svoji hadici, kterou téměř denně využívá k zalévání. Přes zimu však zahrada spí a vzniká tak otázka, jak hadici správně uskladnit. Valmonky patří k velmi kvalitním pomocníkům, které umí ušetřit čas a námahu, ale i ony potřebují správnou péči, abyste zbytečně nezkracovali jejich životnost. Jak se tedy o ně přes zimu správně starat?

Kvalitně uschovejte

Nastal konec sezóny a nemůže být nic horšího, než když hadici opomenete na zahradě a necháte ji na pospas mrazu a sněhu. V takovém případě by vás na jaře mohlo čekat nemilé překvapení, které by znamenalo nečekané výdaje. Sice se nejedná o milionové částky, ale proč zbytečně utrácet, když se tomu dá lehce vyvarovat.

Některé hadice jsou sice vybaveny z velice odolného materiálu vhodného i do zimy, ale pokud to není nutné, nedoporučujeme nechávat hadice přes celou zimu venku bez povšimnutí.

Po sezóně uschovejte hadice do sklepa, kůlny nebo na jiné místo, kde nebude vystavěna mrazivému počasí. Mráz totiž nepříznivě ovlivňuje kvalitu materiálu, jehož vlivem křehne a má větší náchylnost k popraskání.

Vyzkoušejte držáky

Jedna věc je zahradní hadici uklidit ze zahrady a druhá, jak ji správně uskladnit. Nesnažte se hadici kvůli nedostatku místa poskládat do co jak nejmenšího klubíčka, přičemž ji například polámete. Doporučujeme vyzkoušet praktické držáky, na které hadici snadno smotáte a můžete ji uskladnit kdekoliv potřebujete. Navíc je skvělým pomocníkem především v létě.

Doufáme, že nyní již se zahradní hadicí naložíte správně a přečkáte zimu s radostí a třeba i se vzpomínkami na slunečné léto plné zahradničení.  


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí