Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jak připravit bazén na sezónu

Jak připravit bazén na sezónu

Máte na zahradě bazén? V tom případě byste měli zbystřit při čtení tohoto článku. Venkovní teploty přesahují 15 stupňů, a to znamená jediné, ideální čas na přípravu bazénu na novou sezónu. Koupat se sice ještě nějakou chvíli zřejmě nebudete, ale hned při prvním vhodném počasí můžete v bazénu začít dovádět bez čekání. Nyní máte dvě možnosti, objednat si na tuto činnost firmu, nebo se do toho pustit svépomoci. Zvolili jste druhou variantu? Pokračujte ve čtení, protože vám v dnešním článku dáme uži

Čištění bazénu

Jako první ze všeho se musíte zbavit nečistot, které se přes zimu do bazénu dostaly. Pokud jste přes něj měli krycí plachtu, máte ulehčenou práci. Každopádně nezapomínejte, že krycí plachty nejsou jen na jedno použití. Proto ji dobře očistěte, nechte ji pořádně usušit a uschovejte, na konci sezóny vám zase přijde vhod.

Základem jsou čisté stěny

Zbavili jste se hrubých nečistot, tak nyní přichází čas na stěny bazénu. Dobře uděláte, pokud si koupíte vhodné přípravky, které vám tuto práci ulehčí. Ty pak stačí použít, nechat nějakou dobu působit a pak stěny setřít hadrem nebo houbou.

Na dno bazénu je nejosvědčenější bazénový vysavač, který perfektně umí odstranit veškeré nečistoty a vede je přímo do odpadu.

Filtrace

Jedná se o důležitý krok, který je nutný pro správné fungování bazénu po celou sezónu. Proto si na něm dejte opravdu záležet a přesně se držte návodu.

Napuštění vodou

Předchozí kroky máte hotové? Teď je ten správný čas na doplnění vody. Napusťte ji do správné úrovně a zapněte filtrační okruh, který po 24 hodinách zkontrolujte. Pokud bude zanesený, je nutné jej vyčistit.

Tvrdost vody a pH

Kvalita vody je velmi důležitá kvůli hygienickým a finančním důvodům. Mějte zapnutou filtraci a přidejte do vody bazénovou chemii, která způsobí tzv. šok, čímž zničí všechny mikroorganismy, nežádoucí řasy a jiné organické nečistoty. Po cca týdnu by se měla ustálit i hodnota pH na 7,0 – 7,4, která je pro koupání ideální.

Nyní přichází na řadu tvrdost vody. Po 24 hodinách od doby, kdy jste napustili bazén do vody přidejte látku, která na sebe naváže minerály. Příliš chlorovaná voda totiž může způsobit zezelenání nebo zhnědnutí vody.

Doufáme, že vám tento článek pomohl s přípravou a již brzy bude hezké počasí, abyste mohli bazén plně využívat, vaše Valmonky.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí