Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jak na škůdce na zahradě

Jak na škůdce na zahradě

Taky vás na zahradě trápí škůdci? Bohužel ji navštíví každý rok a nám nezbývá nic jiného, než je zneškodnit. Je k tomu ale zapotřebí vždycky chemie? Čtěte v našem článku, kde vám poradíme jak na ně.

Plži

Ty známe všichni. Jsou sice malí, ale za to umí nadělat pořádnou škodu, a to především na zelenině a okrasných rostlinách. 

Jak na ně? Dobrá zpráva, nemusíte pro nic chodit do obchodu, protože sůl nebo vodu máte doma snad všichni. Stačí je utopit nebo půdu posypte solí. Klidně na ně můžete nastražit i podomácku vyráběné pasti. TIP: vezměte láhev, nalijete do ní trochu piva a uvidíte, že přes noc se v ní sejde pořádná parta.

Mšice

Ty najdete hlavně na spodních stranách listů. Živý se vysáváním šťávy z rostlin, a tak způsobují jejich žloutnutí a uvadání. 

Bránit se proti nic můžete různými přípravky, ale mšice bývají velmi odolné. TIP: Vyzkoušejte lepové desky, na které se nachytají.

Hraboš polní

Typický hlodavec v naší zemi. Dokáže způsobit škodu hlavně na stromech, ale nepohrdne ani zeleninou. 

Aby vaši zahrádku nenavštívil, nedělejte mu ideální podmínky. To znamená, sekejte pravidelně trávu a zbavujte se plevele. Hraboš nemá rád aromatické rostliny, proto zkuste vysadit například česnek nebo řebčík. 

Dřepčíci

Krásní broučci, ale umí pěkně zatočit s brukvovitou zeleninou.

Od věci není špatné vyzkoušet vápenný prach. Často si ho lidé vychvalují. TIP: pálené vápno pokropte vodou a nechte rozpadnout. Prachem, který vám vznikne posypte rostliny.

Mezi další škůdce patří například housenka, svilušky nebo krtek o kterém jsme vám už psali v našem předešlém článku. Věříme, že nad škůdci vyzrajete a letos budete mít krásnou úrodu, tým Valmon.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí