Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jak chránit zahradu před holomrazy.

Jak chránit zahradu před holomrazy.

Všechny zahrady v tomto období zdobí nádherné barevné listí a studený vítr. Listopad pomalu končí a je na čas připravit svojí zahradu k zimnímu spánku. Jak všichni zahrádkáři ví, je to období fyzicky náročné práce, ale zároveň i velké slasti. Nekonečné hrabání listí, uklízení a chystání na dlouhou zimu je tady! Všichni víme, že zima je pro zahrádkáře pohodovým obdobím, ale o to víc činností je potřeba stihnout na podzim. Máme pro vás pár tipů, které pomohou ochránit zahradu před holomrazy.


Péče o okrasnou zahradu

Lákalo vás zastřihnout suché listí u okrasné trávy? Nedělejte to, první ranní mrazíky se blíží a díky usychajícího listí ochráníte střed každé rostliny. Nezapomínejte, že si mrazuvzdorné trvalky je třeba chránit před holomrazy, aby se neumrzly kořeny. A jak toho docílíte? Nejlépe pokud tyto květiny zabalíte či naskládáte na rostliny opadané listí nebo rozložíte vrstvu kompostu.

Zazimování záhonů

Velmi důležité je uskladnit do sklepa v bedýnce všechny cibuloviny. Díky sklepní teplotě tyto rostliny neumrznout a v klidu tam přečkají celou zimu.

Zazimování skleníku

Máte na zahradě skleník? Pamatujte i na něj. Péče o skleník bude podobná, jako při zazimování záhonů. Odstraňte vše zelené a zryjte záhony.  Půda ve skleníku má v zimě čas odpočívat.

Zazimování jezírka

Pokud jste  ještě nezazimovali, na nic nečekejte! Vyjměte a vyčistěte filtrační zařízení, které rovněž schovejte. Po vyjmutí všeho potřebného můžete vypustit vodu a vyčistit dno. Pokud však máte jezírko hluboko v zemi, vypouštět jej nemusíte.  Platí to také v případě, že v jezírku máte rybky. Pamatujte na to, že vám hladina v tomto případě nesmí nikdy zamrznout. Při velké zimě je možné rybky vylovit a uchovat je v chladnějším místě vašeho domova. Teplotní šok by mohl být velmi razantní, abyste jim nemuseli hledat přechodný azyl, postačí vyřezat na povrhu větší díru.

Máte-li navíc v jezírku i  vodní rostliny, nemusíte mít  o ně strach. Pokud necháte vodu v jezírku stačí, když tyto choulostivé rostliny přesunete do nejhlubšího místa v nádrži. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.
Jak dovést zahradu k dokonalosti
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí